ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » HASTA HİKAYELERİ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini yaşayan hastaların hikayeleri başlıklar halinde listelenmiştir. Siz de bu süreçlerde yaşadıklarınızı, eleştiri ve önerilerinizi sadece birkaç dakikanızı ayırarak paylaşmak isterseniz... Hikayenizi gönderin »»

Basur(Hemoroid) (105) Kıl Dönmesi (0) Rektosel (10) Anal Fissür(Çatlak) (4) Anal Apse-Fistül (6) Anal Kondilom(Siğil) (1)
Laserötesi Tedavi (81)Basur Muayenesi... (4)
Genel Anlamda... (8)Klasik Cerrahi Tedavi (4)
Basurum.com hakkında... (8)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...21
Rumuz: 86gk - 32/K - Turkiye/Izmir - (Mesaj gönder) 31.08.12, 06:38
   Devamı--->
    Rahatsızlığımın kaynağı Rektosel olabilirdi.. İnsan rahatsızlığına sevinir mi? ben sevindim ; çünkü Levent Bey bana yardımcı olacaktı ve hatta bu sorunumu çözecekti o dakika buna inandım..Yaklaşık 1 ay sonra eşimle birlikte Bursa'ya gittik..
    Levent Bey, yoğun bilgi ve tecrubesiyle hiç sıkılmadan bizi saatlerce bilgilendirdi. Muayene ve bazı tetkikler sonucunda Rektosel ve bununla birlikte gelişen Çatlağım olduğu ortaya çıktı. Kendi yöntemiyle ameliyatımı gerçekleştirecekti..
    Bazı ailesel faktörler ve çalıştığım şirketten dolayı 3 ay sonra ameliyat olmaya karar verdim. Yani tam 9 gün önce Rektosel ameliyatı oldum.
    Ameliyata annem ve babamla beraber sabah erkenden İstanbuldan hareketle Bursaya saat 9 gibi varıp hastaneye giriş işlemlerimi yaptırdım. Hiç korkmadım aksine mutluydum, artık bu dertten kurtulacaktım. Önlüğümü giyip sedyeye yatırıldıktan sonra ameliyathaneye götürüldüm. ve Levent Bey'in gülen yüzünü görünce daha da rahatladım. Yarım saat bile sürmeden yaptığı ameliyattan sonra tekrar sedyede odama götürüldüm. Levent bey o gece ayağa kalkmamam gerektiğini söyleyerek yemek konusunda (bir çok doktorun aksine) her şey serbest dedi. Ya kabız olursam dedim. Yine kendinden emin bir şekilde gülümseyerek "kabız olmayacaksın ki" dedi :) O gün biraz sıkıntılıydı benim için. Bacaklarımdaki uyuşukluk geçtikten sonra ağrılarım oldu ama bu dayanılmayacak düzeyde değildi. O gün idarımı yatar vaziyette yapamadığım için Levent bey'in bilgisi dahilinde ayağa kalkmak zorunda kaldım. Ertesi gün ağrım çok hafiflemişti. Kendimi gayet iyi hissediyordum.. Levent bey öğle saatlerinde gelip nasıl ve ne şekilde beslenmem gerektiği üzerinde durup tuvalet alışkanlıkları hakkında da bilgilendirdi.. ve ardından taburcu oldum.. yolda hiç bir sorun yaşamadan İstanbul'a döndüm..
    İlk günler tuvalet sonrası ağrılarım oldu ama ben bu ağrıları zaten çoğu kez yaşıyordum. Aklıma takılan tüm sorular için Levent Bey'e anında ulaşabildim.. Bu günlerde olabildiğince hep yattım.. ve günden güne çok daha iyi oldum.. Şu an ameliyat sonrası 9. günüm.. Yeniden doğmuş gibiyim.. Günde 2 defa hiç zorlanmadan dışkılayabiliyorum; öncesinde yaşadığım sorunları hatırlamak bile istemiyorum.. Bundan sonrasında da sorun yaşamayacağımı ümit ediyorum..
    Eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa küçümsemeyin; küçümsedikçe büyüyor..İhmal edilmemesi gereken bir konu.. Doğru bildiğiniz tüm yanlışları unutup Levent Bey'e güvenin ve imkanınız varsa en azından bir kahvesini içmeye gidin.. pişman olmayacaksınız..
    Levent Bey'e tekrar sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunuyorum...
Rumuz: yasam konforu - 48/E - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 06.06.12, 13:49
4 sene önce beni yeniden dünyaya döndüren ve hayatıma konforlu bir şekilde devam etmemi sağlıyan ,ölene kadarda minnettar kalacağım sayın Opr.Dr Levent Tezcana burda beni basur ameliyatı yaparak büyük bir illetten kurtardığı için sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.....( Ben bu doktora kefilim ve hiç korkmadan kendinizi ona teslim edebilirsiniz yüzde yüz iyileşeceğinizin garantisini veriyorum...! )
Rumuz: Bafrali55 - 26/E - Turkiye/Istanbul - (Mesaj gönder) 19.05.12, 15:00
Merhaba arkadaşlar.Ben 20 yaşındayım.Bu hastalığa 16 yaşımda yakalandım.Geceleri sancıdan duvarları yumrukluyordum.Bazen şiddetlendiğinde dışarı çıkıp sabahlara kadar gezerdim. Derdimi kimseye açamadım utandım sıkıldım. Bir form dan sıcak su tekniğini öğrendim.Oldukça rahatlatıyordu. İnternetten ilaç gördüm. H...... diye onu kullandım ilk ay çok iyi geldi sonraları fayda etmemeye başladı. İş yerinde bazen gece çalışıyorum ve oturarak Allah sizi inandırsın artık oturamaz oldum. 2 gün sonra askere gidiyorum orda ne yapacağımı bilmiyorum :( Lütfen yardım edin...
Rumuz: fenerli - 58/E - Turkiye/Iskenderun - (Mesaj gönder) 14.05.12, 10:06
2008 yılı mayıs ayında Dr.levent bey'in yaptığı başarılı bir operasyonla basur denen illetten kurtuldum.Bugün tam 4 yıl 10 gün oldu.Bu süre zarfında hiç bir sorun yaşamadım .İstediğim her şeyi rahatlıkla yiyiyorum yaşadığım sıkıntıları daha önce fenerli rumuzu ile yazmıştım .İlgilenen arkadaşlar okuyabilir.Levent Bey ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.Bu illetten kurtulmak isteyenlerin de hiç düşünmeden kendilerini DR.Levent bey'in maharetli ellerine teslim etmelerini tavsiye ediyorum.
Rumuz: analcerrahi - 50/E - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 27.04.12, 02:27
Bir ziyaretçimizin anlamlı paylaşımı...
Aslında kısaca kendimde Rektosel ve Anal Fissür olduğu şüphesindeyim, henüz 26 yaşındayım fakat yaşadığım bu sorun benim yaşam kalitemi düşürmekle birlikte eşimle olan sosyal ve cinsel yaşantımı ne derecede etkilediğini tahmin edersiniz.
Zaman zaman doktora gitmedim mi gittim, önceleri kabızlıkla başlayan sonrasında sürekli ilaç ve bitki çaylarıyla bunlara bağımlılık ve beraberinde gelişen yanma, kanama, kaşınma, zonklama vs... Ben yaklaşık 6-7 yıldır yumuşatıcı ilaçlarla yaşamaktayım, bu sorunlar içerisinde kendimi o derece yaşlı hissediyorum ki, sizin sitenizle tanışmasam çaresizlikle yaşamaya mahküm olmayı kabul etmeye devam edecektim; ama şimdi sizinle görüşmek ve tüm sıkıntılarımı utanmadan anlatmak istiyorum artık. Kimseyle (eşime dahi utana sıkıla bahsettiğim) paylaşamadığım bu problemimin son bulması için ne gerekiyosa yapmak istiyorum.
Tatile çıkılacak, G....e mutsuz.. Memlekete gidilecek, şehir değiştirecek ve tuvalet konusu sıkıntı olacak, G....e çağresiz.. Gittiği yer alafranga ise zaten kıvranacak.. Ne zaman ev dışı bir plan yapılsa G....e asabi, eve bağımlı, suçlu.. Dışarıdan asabiyetine kimsenin anlam veremediği, kendine de eşine de hayatı dar eden bir insan belki de..
Ve tahmin edersiniz ki daha bir çok ayrıntı..
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...21
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.