ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) Uzmanı

Paylaş - Yazdır

KIL DONMESİ (PLONIDAL SINUS) HASTALIGI

Kıl Dönmesi

      Kuyruk sokumunda kaba etlerimizin arasında, ciltte ufak toplu iğne başı büyüklüğünde bir delik ve cilt altında ufak bir apse odağı ile başlayan, tekrarlayan apse ataklarına da bağlı olarak zamanla cilt altında tüneller açarak büyüme-yayılma eğiliminde olan iltihabi bir hastalıktır.

      Neden olduğu ataklar ve bunlara bağlı olarak yaşattığı ağrı, şişlik, iç çamaşırlara bulaşan akıntı ve kirlenme gibi sıkıntıları ile yaşam konfor ve kalitesini bozan hastalıklarımızdan birisidir.

     Oldukça basit gibi görünen ve bu nedenle de pek önemsenmeyen bir hastalıktır. Ancak tedavi sonrası komplikasyonlarının sıklığı, tekrarlama oranının yüksek olması ve bir çok alternatif tedavi seçeneğinin bulunmasına rağmen halen üzerinde görüş birliğine varılmış ideal tedavi seçeneğinin olmaması nedeniyle önemli bir hastalıktır.

      Uygulanan tedavi yöntemlerinin çeşitli avantaj ve dezavantajlara sahip olması, herhangi birinin diğerlerine göre çok belirgin bir üstünlük sağlayamaması nedeniyle sürekli yeni tedavi yöntemlerin geliştirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

      O halde, önce hastalık hakkında bilgilenelim, bilinçlenelim; sonra tedavi yolarını öğrenelim. Bu arada, bizim de eksik kalmayıp geliştirdiğimiz, yeni tedavi arayış ve yaklaşımlarımızın (Pilonidal Sinüs Cerrahisinde "TEZCAN OPERASYONU") nedenlerini sorgulayalım.


« « Anasayfa Kıl Dönmesi Hastalığı Nedir? » »

 
Opr.Dr. Levent TEZCAN
Genel Cerrahi Uzmanı
  
Kükürtlü Mah. Oulu Cad. Oylum Gökberk Sitesi F-Blok D:1
Osmangazi/BURSA
  
Muayenehane TEL :  + 90 224 235 10 50
GSM :  + 90 532 485 18 00
E-MAİL :  basurum@gmail.com
MSN :  basurum@hotmail.com

 
Web Stats

basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.