ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Paylaş - Yazdır

LASERÖTESİ TEDAVİ

"Yenilikçi, Güvenli ve Kalıcı..."
      BASUR tedavisinde ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere birçok farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak bunların hiçbiri "rahat ve sorunsuz dışkılama" odaklı tedavi beklentilerini karşılamaya yeterli olmaz. Yeme-içmeye dikkat ederek hep tetikte beklenir. Yani aklı kı.ında yaşamaya devam edilir. O yüzden yenilikçi bir yaklaşımla daha güvenli ve kalıcı yöntemlere ihtiyaç vardı. AnalCerrahi olarak bu süreçte tercihimiz; “LaserÖtesi” adını verdiğimiz tedavi modelidir.

"LaserÖtesi" adı...
Hastaların her derde deva olarak gördüğü "laser" merakı nedeniyle "laser'den bile üstün" anlamını vurgulamak için verilen bir isimdir ve Laser teknolojisi ile alakası yoktur.

      LaserÖtesi Tedavi; Arzulanan tedavi beklentilerini sağlamak için geliştirilip modifiye edilen farklı bir tedavi ve ameliyat şeklidir. Ezber bozan "yenilikçi" tarafı ise hem teşhis hem de tedavi aşamalarında farklı bir anlayışa sahip olmasıdır.

      Laserötesi Tedavi modelinde, dışkılama bağımlı makat sorunları yaşayan hastalar; “dişli çarklar” misali, işlevsel bütünsellikte ele alınır. Çünkü makat, bu düzeneğin bir parçası hatta son dişlisidir. O yüzden Basur, çatlak gibi makat hastalıkları tek başına olmaz. Çoğunlukla Anismus, Rektal İnternal Prolapsus, Rektosel, Rektal Hiposensitivite, Perineal Descent gibi diğer dişlilere ait hasarlarla (hastalıklarla) birlikte olur.

      Dolayısıyla Basur ve/veya çatlak tespit edilen hastalarda muayene ile yetinmeyip diğer dişlilerin olası hasar durumunu görmek için Defekografi, Anal Manometri, 3D Endoanal Ultrason gibi tetkiklerden faydalanılır. Makatta sorunlara yol açan hasarlar, ancak bu sayede doğru ve eksiksiz şekilde belirlenebilir.

      Çözüm(tedavi) aşamasına gelindiğinde ise tespit edilen tüm hasarlar doğrultusunda temizlik (ameliyat) yapılarak rahat ve sorunsuz bir dışkılama hedeflenir. Sadece basur'a odaklanmayıp komple bir temizlik yapan bu yenilikçi yaklaşım sayesinde “Tekrarladı” diyen veya “Kabız olmamaya(ıkınmamaya) çalışın, kabız olursanız (ıkınırsanız) tekrarlar” denilen hastaların da önüne geçilmiş olur.

      LaserÖtesi Tedaviyi "güvenli" kılan vazgeçilmez unsuru ise abdest tutma işlevine olan yaklaşımıdır. “Primum Non Nocere!.." Önce, zarar verme!..

      LaserÖtesi Tedavi, arzulanan tedavi beklentileri için “Kalıcı (Etkin)” bir yaklaşımı ifade eder. Hastalar her ne kadar ağrı ve iş gücü kaybı gibi endişelere sahip olsalar da uygulanacak tedavinin kalıcı (etkin) olmasını arzular. Yani bir kere de bitmesini ister ve “Tekrarlar mı?” kaygısı yaşamak istemez.

      Laserötesi tedavinin dışkılama güçlüğünü azaltıp dışkı çıkışını rahatlatan yenilikçi yaklaşımı, Kullanıcı Eğitimiyle desteklenerek çok daha etkin hale dönüşür.

LaserÖtesi TEDAVİ modeli uygulanmış bir hastamızda...
Tedavi Öncesi ve Sonrasına ait makat (Normal ve Ikınma hali) görüntüleri,

 
1.Tedavi Öncesi
(Normal Hali)
 
4.Tedaviden 1 hafta sonra (Normal Hali)
6.Tedaviden 2 ay sonra (Normal Hali)
2.Tedavi Öncesi
(Ikınma Hali)
3.Tedavi Öncesi_HEMEN (Zorlanma Hali)
5.Tedaviden 1 hafta sonra (Ikınma Hali)
7.Tedaviden 2 ay sonra (Ikınma Hali)

Kıymetini Bilenlere...

Yenilikçi, Güvenli ve Etkin bir yaklaşımla LaserÖtesi Tedavi ...


      "Hastalık yoktur, hasta vardır!.." sözünden yola çıkarak Laserötesi tedavi hakkındaki çok daha detaylı bilgilendirme; muayene-inceleme sonrasında ve birebir görüşme anında verilmektedir.

Güncelleme: Mayıs 2018
« « Basur Tekrarlar mı? LaserÖtesi Tedavi'de Detay ve Öneriler » »

 
Op.Dr. Levent TEZCAN
Genel Cerrahi (Proktoloji)Uzmanı
  
Kükürtlü Mah. Oulu Cad. Oylum Gökberk Sitesi F-Blok D:1
Osmangazi/BURSA
  
Muayenehane TEL :  + 90 224 235 10 50
GSM :  + 90 532 485 18 00
E-MAİL :  basurum@gmail.com
   

 
Web Stats

basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.