ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçleriyle ilgili olarak bilmek istedikleriniz ve/veya anlaşılmayan konular, başlıklar halinde listelenerek cevaplandırılmıştır.

Listemizde cevabı olmayan sorunuz varsa, lütfen formumuzu kullanarak bize iletiniz.
Lütfen, kişisel sıkıntılarınız için Ön Bilgilenme Formumuzu kullanın.

Basur(Hemoroid) (184) Kıl Dönmesi (5) Rektosel (13) Anal Fissür(Çatlak) (29) Anal Apse-Fistül (33) Anal (Ters) İlişki (8) Kabızlık (8)
Genel Anlamda... (120)Hangi Branşta Muayene Olunur? (1)
Nasıl Beslenmeliyim? (3)Basur kanser yapar mı? (4)
İlaç ve Bitkisel Tedavi (2)Ne Yapmalıyım? Basur muyum? (17)
Ameliyat Sonrası (22)Gebelik ve Basur (4)
Lazerli Ameliyat? (4)Laserötesi Farkı? (7)
1 2 3 4 5 6 7 8 ...37
Rumuz: Alican 27.11.16, 08:22
Yaklaşık 3 ay önce iç 2.evre hemoroid için Lazer ile ameliyat oldum. Son günlerde kanamalar oluyor tuvalet kağıdı kullanınca memelerin dışarı çıktığını hissediyorum. Sorum her zaman memeler dışarı çıkacak mı tamamen iyileşme olacak mı olacaksa ne kadar zaman alacak kanama normal mi teşekkürler
Cevap: (28.11.16, 01:53)

     Sanırım çoğu hastanın yaptığı gibi siz de cin fikirlik yaptınız. Hem cam kenarı, hem önden hem de 2 numara olsun tarzı... Nasıl mı? Hemoroid adı altında gün yüzüne çıkan sorunlarınızı, pek farkında olmadığınız hatalı dışkılama alışkanlıklarınızı gözardı edip cerrahiye de girmeden lazerle, üstelik ağrı da olmadan konforlu bir şekilde çözümlemeye çalıştınız. Hayaller Paris... Ama yok böyle bir dünya.... Çünkü boğma ve lazer gibi cerrahi dışı(ameliyatsız) tedavi yaklaşımları; yaşanan sıkıntıları tamamen ortadan kaldırmaktan ziyade şiddet ve sıklığını azaltıp idare edilebilir seviyede tutmayı amaçlar.
     Makat problemleri olan, Hemoroid ve veya Anal Fissür (çatlak) gibi hastalık teşhisi alan kişilerin; bu hastalıkları, öncelikle yaşadığı sorunların nedeni olarak değil de bir sonucu olarak görmesi gerekir. Çünkü altta yatan asıl neden; çoğunlukla pek farkında olmadığı veya beslenmeyle düzeltebildiğini sandığı dışkılama güçlüğüdür...

Rumuz: aysun 31.10.16, 06:48
iyi günler levent bey,
bende 3. derece iç hemoroid var. ilk gittiğim doktor hemen band ligasyonu ile aldırmam gerektiği aksi takdirde bir sonraki sefere belki de bu tedavi şansını yitirebileceğimi ve ameliyat ile karşı karşıya kalabileceğimi bildirdi. ancak farklı bir doktora gittiğimde ise, lazer, band ligasyonu, iğne yöntemlerinin hemoroid memesini yok etmediğini sadece büzüştürüp küçülttüğü böyle girişler yaptırmanın gereksiz olduğunu bildirdi. 6 ay doxium ilaç kullanırsam band ligasyonu ile aynı etkiyi göreceğimi bildirdi. ileride ameliyat olmakta istemiyorum. ama band ligasyonunun bir faydası olmayacaksa o riske de girmek istemiyorum. açıkçası kafam çok karıştı. size danışmak istedim. şimdiden teşekkürler.
Cevap: (31.10.16, 10:38)

     Öncelikle tedavi etmeye çalıştığınız hemoroidler neden oluştu? diye düşünmeniz gerekmez mi? Yani öncelikle sorun tanımlamasını yapmanız veya yaptırmanız gerekmez mi? Çünkü çözüm sorunun içinde gizlidir. Sorunu tam olarak anlamadan çözüme kavuşamazsınız..
     Bu çerçevede hemoroid tedavisinden ziyade bu hemoroidlerin oluşmasında rol oyanayan dışkılama güçlüğünüzü araştırmanız ve öncelikle bunu tedavi ettirmeye yönelmeniz gerekmez mi? Çünkü ameliyatı da dahil olmak hemoroidelere ait tüm tedavi modelleri sonrasında söylenen ortak söylem; kabız olmamaya çalışın, kabız olursanız tekrarlar sözüdür... Hemoroidlere farklı bir açıdan bakın...
     NOt: Mail adresinizin geçersiz olması sebebiyle cevabımıza sadece sitemizden ulaşabilirsiniz...
Rumuz: Sinna 29.09.16, 23:48
Hocam iyi çalışmalar. Genel cerrah ameliyat olmam gerektiğini söyledi hemoroid den. Ama olanlara ve yorumlara baktıkça korkuyorum. Anestezi değilde lazer yada başka alternatif bir ameliyat şekli önerebilirmisiniz acaba.
Cevap: (30.09.16, 01:23)

     AnalCerrahi de özellikle de hemoroid tedavisinde gerek her hastanın durumunun ve tedavi beklentilerinin farklı olması gerekse tedavi çeşitliliğine nedeniyle şu tedavi şekli en iyisidir demek mümkün değildir.
     Hemoroid tedavisinde kararı verecek olan hastadır... Ama karar verebilmesi için bilmesi gereken asıl unsur; bu farklı tedavilerin avantajlı yönlerinden ziyade dezavantajlı yönleridir. Ancak bu bilgilendirme ve bilinçlendirme sayesinde kendine en uygun kötünün iyisini seçebilir.
Rumuz: gurkankptn35 18.09.16, 10:57
hocam benim sorunum tam yapamama hissi. ilk tuvalete giriyorum yapiyorum çıkınca sanki daha varmiş hissi geliyor, tekrar grince tuvaletim gelmiyor. sizce bu psikolojik biseymi yoksa hastalikmi. hocam bunu çözebilecek bi ilaç veya evde yapabilecegimiz karışım veya bitkisel ürün ler varmi şunu yap şunu ye dediğiniz bişey
Cevap: (20.09.16, 06:49)

     Anlattıklarınız dışkılama güçlüğü, yani dışkı çıkış güçlüğü tipi kabızlıkla uyumlu gibi görünmektedir. Büyük bir olasılıkla da çocukluk yıllarından beri devam eden ama farkında olmadığınız kullanııc hatalarınızdan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle öncelikle dışkılamayı öğrenmenizi tavsiye ederim. Evet, dışkılamanın da öğrenilmesi gereken bir yolu yordamı vardır...
Rumuz: Düşünceli 13.09.16, 08:40
İyi günler hocam ben 5 gün önce hemeroid ameliyatı oldum lavaboya çıkamıyorum ve cok ağrılarım oluyor birde makatta iki üç tane şişlikler var hemeroid gibi bukadar çabuk tekrarlar mi hemeroid mi yoksa.ameliyattan dolayi normal mi bu sislikler şimdiden teşekkürler
Cevap: (20.09.16, 06:53)

     Hemoıroid gibi makat bölgesi hastalıklarında bir nevi servis desteği gibi ameliyat sonrası sürecin yönetimi, uygulanan ameliyatdan çok daha önemlidir. Doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
1 2 3 4 5 6 7 8 ...37
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.