ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçleriyle ilgili olarak bilmek istedikleriniz ve/veya anlaşılmayan konular, başlıklar halinde listelenerek cevaplandırılmıştır.

Listemizde cevabı olmayan sorunuz varsa, lütfen formumuzu kullanarak bize iletiniz.
Lütfen, kişisel sıkıntılarınız için Ön Bilgilenme Formumuzu kullanın.

Basur(Hemoroid) (184) Kıl Dönmesi (5) Rektosel (13) Anal Fissür(Çatlak) (29) Anal Apse-Fistül (33) Anal (Ters) İlişki (8) Kabızlık (8)
Genel Anlamda... (120)Hangi Branşta Muayene Olunur? (1)
Nasıl Beslenmeliyim? (3)Basur kanser yapar mı? (4)
İlaç ve Bitkisel Tedavi (2)Ne Yapmalıyım? Basur muyum? (17)
Ameliyat Sonrası (22)Gebelik ve Basur (4)
Lazerli Ameliyat? (4)Laserötesi Farkı? (7)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...37
Rumuz: Arshe 31.08.16, 00:34
Yaklaşık 2,.5 ay önce hem iç hemde dış hemoroidlerden ameliyat oldum dışkılama sırasında ilk anca ağrı yaşıyorum ve çok zorlanyorum. Son bi kaç gündür de dışkılama ile birlikte kanamam oluyor Yardımcı olurmusnuz lütfen.
Cevap: (31.08.16, 03:05)

     Sadece hemoroidlere yönelik tedavi olduğunuz için bir şekilde dışkılama güçlüğünüz devam ediyor. Bu nednele de makat zorlanıyor ve tahriş oluyor... Bu durum ister istemez bahsettiğiniz sıkıntılara yol açar. O yüzden yaşadığınız sıkıntıların dışkılama güçlüğü yönünden de irdelenmesi ve gerekirse defekografi, anal manometri gibi tetkiklerle incelenmesi gerekebilir...
Rumuz: Orhun 06.08.16, 03:47
Hocam iyi günler 9 gün önce lazerle hemorid ameliyatı oldum ilk 1 hafta nırnal olarak hafif agrım vardı ama şişliğim yoktu dün aksam buyuk abdest sonrası eski hemorid meme me benziyen buyuk bir şişlik yahut sarkma meydana geldi ve hala inmed geçmesi oturmamda kalkmamda agrı yapıo dokunca acıo bide bugun ılıksu banyosjndan sonra siyah et parçaları gibi ufak şeyler gordum legende bunlar normal mi anormal midir teşekkurler
Cevap: (08.08.16, 01:36)

     Birşe kilde tedavi görmüş olan bir hastanın tedavi süreciyle ilgili sorunlarını doktoruyla görüşmesi veya sorunları görüşebileceği doktorda tedavi yaptırması çok daha uygundur. AnalCerrahi de servis çok önemlidir. Araban allahı cihan olsun. Servisi yeterli değilse...
Rumuz: Ekolojist 21.07.16, 14:24
Merhaba hocam
Ben yaklaşık bir hafta önce ameliyat oldum. ameliyatımda boğma yöntemi ve lazer kullanıldı. Çok araştırma yapıp ve referans aldığım için tercih ettim doktoru. yaklaşık bir hafta geçti tuvalete gidişim çok sıklaştı. günde 3-4 kez tuvalete çıkmam gerkeiyor. Her tuvalet öncesi ve sonrası sancılı ve ağrılı geçiyor. Doktorumla görüştüm içerde ödem oluşmuş ve spazmdan bahsediyor. Pansuman konusunda makattan içeriye derine yapmam gerektiğini söylüyor. Ne kadar sürer bu durum. Ameliyat başarısız geçti diye çok korkuyorum. Tuvaletim süreçlerini minimuma indirmem için ne yapmam lazım ?
Cevap: (22.07.16, 03:34)

     Bir şekilde tedavi sürecinde olan bir hastaya müdahale etmek veya önerilerde bulunmak etik değildir. Doktorunuzla görüşmenizi öneririm.
     AnalCerrahide tedavi kadar tedavi sonrası sürecin yönetimi de önemlidir. Unutmayınki araç alırken önce servis durumu sorulur...
Rumuz: saniye78 17.06.16, 00:30
İyi gunler hocam hemoroid ameliyatı sonrası ne kadar süre sonra günlük bir saat yürüyüş ,egzersiz yapmak uygun olur. Saygılar sunarım.
Cevap: (17.06.16, 00:41)

     Hemoroid ameliyatı sonrası siz ne zamana yapabilir hale gelirseniz....
Rumuz: ahmetyıldırım1993 31.05.16, 13:25
4 gün önce lazerle tromboze olan hemeroidlerimi aldırdım acım hiç olmadı ufak tefek batmaları saymıyorum ama tuvalete ne zaman gitsem sadece kan akıyor ve çıkıyorum ilk 2 gün rahatlamanın verdiği etkiyle yemek yedim ama şimdi sadece çorba içiyorum ben bu içimdekileri nasıl çıkarıcam ?
Cevap: (01.06.16, 05:58)

     Araba alırken bile önce servis durumunu sorarız değil mi? Sizin de durumunuzu doktorunuzla görüşmeniz çok daha uygun olacaktır.
     NOT: Mail adresiniz sallama veya geçersiz olduğu takdirde sizi haberdar edemeyiz. Sadece siteden takip edebilirsiniz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...37
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.