ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçleriyle ilgili olarak bilmek istedikleriniz ve/veya anlaşılmayan konular, başlıklar halinde listelenerek cevaplandırılmıştır.

Listemizde cevabı olmayan sorunuz varsa, lütfen formumuzu kullanarak bize iletiniz.
Lütfen, kişisel sıkıntılarınız için Ön Bilgilenme Formumuzu kullanın.

Basur(Hemoroid) (184) Kıl Dönmesi (5) Rektosel (13) Anal Fissür(Çatlak) (29) Anal Apse-Fistül (33) Anal (Ters) İlişki (8) Kabızlık (8)
Genel Anlamda... (120)Hangi Branşta Muayene Olunur? (1)
Nasıl Beslenmeliyim? (3)Basur kanser yapar mı? (4)
İlaç ve Bitkisel Tedavi (2)Ne Yapmalıyım? Basur muyum? (17)
Ameliyat Sonrası (22)Gebelik ve Basur (4)
Lazerli Ameliyat? (4)Laserötesi Farkı? (7)
1 2
Rumuz: romeo 16.04.10, 21:39
ben istanbulda yasıyorum ve sanıyorumkı basur baslangıcı var bundan bı hafta kadar once sadece hafıf yanma vardı bu hafta sonlarına dogru yanma basladı tekrar malum yere baktıgımda cok hafıf kızarık bı sısıklık gordum ve ınternette arastırma yaparken sızın bu sayfanıza rast geldım dokdora gıdıcem tabıkı ama sızın lazer otesı tedavı onerınızı gordum dıkkatımı cekdı fakat masraf olarak tam bır bılgı almam mumkunmu sımdıden tesekkurler...
Cevap: (17.04.10, 16:06)

      İlginiz için teşekkür ederim. Ancak sitemizde genel olarak üzerinde durmaya çalıştığımız gibi; makat ile ilgili sorunları olan bir kişinin, öncelikle hekime(Genel Cerrahi Uzmanı) muayene olarak durumunu belirlemesi, durumuna uygun tedavi alternatiflerini öğrenmesi ve kendi beklentilerine göre doktoru ile görüşerek uygun tedavi alternatifini değerlendirmesini önermekteyiz.
      Asıl amacımız makat hastalıkları ile ilgili olarak genel anlamda bilgi vermektir. Dolayısıyla tedavi yöntemleri hakkındaki maliyet, hastalarla görüşüldükten sonra ortaya çıkmaktadır... Sizce, "dereyi görmeden paça sıvamak" ne kadar doğru olur?
Rumuz: gelincik 09.06.09, 13:49
Doktor bey basur tedavisi icin yurtdisindan gelmeyi pilanliyorum ama bikac sorularim var. Tedavi süresi nekadar? Narkos veriliormu? Fiyatlari ne boyutta? Hastaligin tekrar cikma ihtimali varmi? tesekürler...
Cevap: (09.06.09, 13:54)

       Laserötesi Tedavi süresi 15-20 dk. kadardır. Ama o geceyi hastanede geçirmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi de işlem sırasında uygulanan anestezidir. Genel veya bölgesel(spinal) anestezi kullanmaktayız. Ama spinal dediğimiz belden aşağısının uyuşturulması yeterli olmaktadır. Maliyet olarak da klasik tedavi maliyetleri kadardır. Daha ayrıntılı bilgiler birebir görüşmeler sırasında verilmektedir.
       Tarafımdan geliştirilen -modifiye edilen laser ötesi tedavi; yılların cerrahi tecrübesi sonucunda geliştirilmiş bir uygulamadır. Cerrahinin mevcut bir takım dezavantajlı taraflarını yok etmeye dayanan fakat bunu cerrahi prensibinden şaşmadan uygulayan bir tedavi şeklidir. Cerrahi mantık içinde yapılan bir uygulama olduğu için nüks yani tekrarlama yönünden beklentileri karşılamaktadır.
       Hemoroidal hastalık tedavisinde etkili ve uzun vadeli bir sonuç istiyorsanız kesinlikle bu konuda tecrübeli bir elde, cerrahi bir uygulama tavsiye ederim.
Rumuz: derici 22.09.08, 11:45
doktor bey,lazerötesi tedavi yönetiminizi anlayabilmek adına çoğu hastanın korktuğu bilinen cerrahi müdahaleden farkını açıklamanız mümkün mü?
Cevap: (23.09.08, 14:16)

          Sitemizin MEVCUT TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE LASERÖTESİ TEDAVİ adlı ana başlıkları içersinde konu detaylandırılmıştır. Özellikle de Mevcut tedavi yöntemleri/ameliyat olsan da tekrarlar mı? ve Laserötesi tedavi sayfalarımızdaki beklentileri gösteren değerlendirmelerimizle...
          LASERÖTESİ TEDAVİ farkı daha da detaylı olarak hastanın muayenesini müteakip durumuna özel olarak slayt gösterisi halinde ayrıca anlatılmaktadır.
          Kısaca cerrahinin tek seferde uzun vadeli etkinliğinin cerrahi dışı tedavilerin konforu ile birleştirilmesi de diyebiliriz.
Rumuz: xx 05.06.08, 15:55
23 yasındayım yaklaşık 2-3 gün ishal sorunu yaşadıktan sonra wc de buyuk tuvaletimi yaparken cok rahatsız oluyorum wc de tuvalet kagıdında kanı farkedebiliyorum.Ve wc sonrası çok rahatsız edici kaşınma var.Anladığım kadarıyla makat dışında meme meydana gelmiş (tabi bu benim düşüncem ne kadar doğru bir teshiş bilemem).Sitenizi nerdeyse tamamen okudum ama bu LAZERÖTESİ tedavinizde kesin kalıcı çözüm garanti ediyormusunuz.Ve bu lazerötesi operasyonundan biraz bizim anlayabileceğimiz bir dilde bahsedebilirmisiniz.Ve lazerötesi operasyon sonucu kaç gün hastahanede yatmamız gerekiyor.
Cevap: (05.06.08, 21:13)

          Makatınızda var olan bir deformasyon(hemoroid yastıkçıklarında) ve bunun üstüne eklenen sık ıkınma hareketleri (ishal)nedeniyle sıkıntılar yaşamışsınız. işte bu sıkıntılar topluluğuna hemoroidal hastalık adı verilmektedir.
Sizin durumunuzda olan bir kişinin ilk yapması gereken muayene olup durum tespitini yaptırması ve bilinçlenmesidir.
          LASERÖTESİ TEDAVİ, site içersinde de açıklamaya çalıştığım gibi mevcut tedavi yöntemleri içersinden geliştirilmiş modifiye bir uygulamadır. "LAZERÖTESİ tedavinizde kesin kalıcı çözüm garanti ediyormusunuz?" diye soruyorsunuz. Bunu karşılaştırmalı olarak size şu şekilde açıklayayım.
          Bilindiği gibi basur tedavisinde birçok tedavi alternatifi bulunmaktadır. Hasta olarak sizin için önemli olan kısmı sonucu(etkinliği) ve kalıcı bir hasar bırakıp bırakmayacağıdır. Yoksa yöntemin özelliği, şu şekilde yapılır kısmı vs. çok da önemli değildir. Bu çerçevede baktığımızda; cerrahi dışı tedavilerle hasar bırakmadan kısa vadeli(ışınla tedavi=1-2 yıl, boğma yöntemi=3-5 yıl) sonuçlar alınmaktadır. O yüzden de bu yöntemlerin belirli aralıklarla tekrarlanmaları gerekmektedir.
          Cerrahi tedavi(klasik) ise çok daha uzun vadeli (20-30 yıl, hatta 40 yıl) olarak sonuç sağlayabilmektedir. Tabii işin ehli bir cerrahta iseniz.... Bu nedenle "en etkili ve uzun vadeli tedavi ancak cerrahi ile mümkün olmaktadır" denmektedir. Ancak cerrahi yöntemin dezavantajlı tarafları yani, neden olduğu bir takım hasarları; memnuniyetsizliklere, sıklıkla da nüks olarak adlandırılmalarına neden olmaktadır.
          Farkındaysanız, hasta memnuniyeti için hem hasar vermeyeceksiniz hem de uzun vadeli etkinliği sağlayacaksınız. Mevcut tedaviler ile bunları birleştirme imkanı yok. O yüzden ideal tedavi bu iki özelliği bir arada verebilmekti. Bizim LASERÖTESİ adını verdiğimiz uygulama ile yaptığımız bu.... Hem hastaya kalıcı bir hasarımız yok hem de cerahi tabanlı olarak uzun vade etkinliği sağlayabiliyoruz. Hasta olarak asıl önemli olan bu değil midir?
          Laserötesi Tedavi cerrahi tabanlı olduğu için anestezi altında ameliyathane şartlarında gerçekleştirilmektedir. İşlem yaklaşık 20-30 dk sürmektedir ve hasta bu sırada hiçbirşey hissetmemektedir. Hastanın en az 6-8 saat hastanede yatması gerekmektedir. Çoğunlukla bir gece yeterli olmaktadır. Hasta ertesi günü geldiği gibi kendisi yürüyerek ve poposunun üstüne oturarak hastaneden taburcu olabilmektedir.
Rumuz: ceynrose 16.10.07, 13:05
benim sitede tek bulamadığım cevap var onu sormak istiyorum bu lazer ötesi tedavi diyince aklıma bıçaksız bir ameliyat geliyor.tabi doğrusunu sizden öğrenmek istiyorum kesme işlemi uygulanıyormu bıçakla.yoksa farklı bir yöntemmi uygulanıyor.teşekkürler.
Cevap: (16.10.07, 21:23)

          Basur(Hemoroidal Hastalık) tedavisinde sitemizin ilgili bölümlerinde de açıkladığımız gibi medikal(konservatif) yaklaşımları dışındaki uygulamalar cerrahi ve cerrahi dışı olarak sınıflandırılmaktadır. Cerrahi uygulamalardan kastımız ameliyattır. Yani kesmeye dayanan bir işlem olmasıdır. Bu kesme işlemini ister bizim bistüri, hastaların ise neşter dedikleri bıçakla yaparsınız, isterseniz makas ya da koter, ligasure, ultrasonik bıçak gibi diğer teknolojik sistemlerle yaparsınız. Hepsinin yaptığı işlem sonuçta aynıdır. Kesme işlemi, dolayısıyla da ameliyattır. Sizin belirttiğiniz gibi bıçaksız bir ameliyat yoktur. Ancak hastalarımız yapılan diğer cerrahidışı işlemleri de ameliyat olarak adlandırmayı daha kolay bulurlar. Ki biz bunları sadece cerrahi müdahale olarak adlandırırız.
          Cerrahi uygulamalar zaten ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilmektedir. Duruma göre cerrahi dışı tedaviler de ameliyathane ortamında yapılabilmektedir. Bu nedenle hastalarımız tarafından "ameliyat oldum" olarak adlandırılabilmektedir.
          Laserötesi adını verdiğimiz uygulamamız tamamen bir cerrahi uygulamadır ve ameliyathanede anestezi altında iken gerçekleştirilmektedir. Çünkü basur tedavisinde en etkili ve en kalıcı tedavi ancak cerrahi mantık çerçevesinde alınabilmektedir. Ancak cerrahinin dezavantajlarını ortadan kaldırmak, cerrahinin avantajlı sonuçlarını da eksiksiz olarak hastaya verebilmek için geliştirdiğimiz/modifiye ettiğimiz laserötesi uygulamamız ile ameliyat sonrası ağrıyı %70-80 azaltmayı ve geri dönüşü olmayan(kalıcı) hiçbir zarar vermemeyi elde etmiş bulunmaktayız.
1 2
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.