ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » HASTA HİKAYELERİ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini yaşayan hastaların hikayeleri başlıklar halinde listelenmiştir. Siz de bu süreçlerde yaşadıklarınızı, eleştiri ve önerilerinizi sadece birkaç dakikanızı ayırarak paylaşmak isterseniz... Hikayenizi gönderin »»

Basur(Hemoroid) (107) Kıl Dönmesi (0) Rektosel (10) Anal Fissür(Çatlak) (4) Anal Apse-Fistül (6) Anal Kondilom(Siğil) (1)
Laserötesi Tedavi (83)Basur Muayenesi... (4)
Genel Anlamda... (8)Klasik Cerrahi Tedavi (4)
Basurum.com hakkında... (8)
1 2 3 4 5 6 7 8 ...22
Rumuz: aci - 42/E - Turkiye/Istanbul - (Mesaj gönder) 02.02.15, 01:48
Merhabalar. Ben de 10 yıllık basur hastasıyım. 9 yıl önce bir operasyon geçirdim ancak tekrar nüksetti. 1.5 haftadır fena halde acı çekiyorum dayanılmaz bir acı. bugün kolonoskopi olacağım ardından ver elini Bursa...
dikkatimi çekti hiç kimse olumsuz bir yorum yapmamış. hiç mi sorun yaşanmıyor merak ettiğim için soruyorum. Selamlar,
Rumuz: gulati1964 - 54/K - Turkiye/Istanbul - (Mesaj gönder) 04.12.14, 06:42
Herkese merhaba,
yaklaşık 10 yıldır hemeroid ve beraberinde getirdiği rahatsızlıkları yaşıyordum.
Aralıklarla yoğunlaşan ağrıları krem, fitil,spray gibi ürünlerle geçiştirerek geçici rahatlamaları sağlıyordum. 2014 Temmuz ayından beri hemen hemen hergün ağrılarım yoğun bir şekilde arttı öyleki artık yukarıda saydığım ürünlerde fayda etmiyordu. Bu ağrıları çekenler bilir, galiba bundan öleceğim diye düşünüyordum artık. Bu sebepten dolayı hiç doktora gitmemiştim doktor zamanı geldi diyerek internette İstanbuldaki ünlü cerrah ve profları araştırdım. Hemen hemen hepside çarenin ameliyat olduğunu yazıyordu. Ameliyat olmak istemediğim için yine İstanbulda ünlü bir kliniğe gittimde anal çatlak olduğunu öğrendim ve botox iğne ile % 95 geçer garantisi aldıktan sonra botox yaptırdım. O gün biraz rahatlamıştım ne yazıkki çok geçmeden bu rahatlamanın sadece lokol anesteziden kaynaklandığını anladım. Dr. botoxun etkisini ancak 7-10 gün içerisinde göstereceğini beni azarlarcasına telefonda söyledi. Ağrılarımın arttığını gelmek istdiğimi ( çünki ödem yapmış ) söylemek için tekrar aradığımda buna lüzum olmadığını gelsem dahi farklı bişey söylemeyeceğini bildirdiğinde kesinlikle yanlış doktora gittiğimi ve yanlış bir işlem yaptığımı anladım. Yani bana kısace ben iğnemi yaptım paramı aldım sen naparsan yap beni rahatsız etme demek istedi.
Ağrılarım zonklamalar artarak devam ediyor. Bu arada internette acaba yeni birşey bulabilirmiyim ümidiyle dolaşırken Levent beyin hazırladığı ve her satırında kendimi okuduğum basurum sitesine takıldım. 2 gün boyunca A dan Z ye satır satır okudum ve işte benim doktorum Bursada Levent bey dedim. Sitede verilen cebi aradığımda Levent beyin bizzat cevap vermesi beni çok şaşırttı. Rahatsız ettiğimi düşünerek mahcup oldum. İyiki aramışım. son derece güven veren ses tonuyla işine hakim ne yaptığını bilen bir doktor. Hastası olmadığım halde yarım saat bana telkinler verdi. Inanın oracıkta Levent beyin beni iyi edeceğine güvendim ve inandım. 2 gün sonra tekrar aradığımda botoxun etkisini çoktan göstermesi gerektiğini bişeylerin ters gittiğini ve gelmemi istedi. Eşimle birlikte gittik. Ön formu doldurdum, muayenemi ve tekiklerimi oldum. O gün 7 saat boyunca sadece benimle ilgilendi.
Sonuç olarak kendi yöntemiyle heliştirdiği Laserötesi ameliyata karar verdik. Muayene ve tekikler esnasında gösterdiği müşfik şefkatine sabrına minnettarım. Kesinlikle böyle bir doktor daha önce tanımadım. Nitekim 1 günlük 5 yıldızlı bir hotel gibi klinik yatışından ve ameliyattan sonra arabamızla eve geldik. Gayet rahat güle oynaya diyebilirim. Bu arada tüm klinik personeline ve özellikle anestesi doktoruma da ayrıca teşekkür ediyorum. Ameliyatın üzerinden bugün tam 1 ay geçti. Yeni doğmuş gibiyim sancıları unuttum bile. Bu benim en özel lüksüm. Ha unutmadan iyileşme sürem tabiki 10. güne kadar gittikçe daha iyi oldu ondan sonra tamamen iyileştim.
Levent bey, size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizi tanımaktan çok mutluyum. Allahın size lutfettiği bu becerinizin daim olmasını ve daha nice hastaları bu dertten kurtulmalarına vesile olmanızı temenni ederim. İyiki varsınız. Siz harikulade bir insan mükemmel bir doktorsunuz.
Okurlara gelince, arkadaşlar, bu derdi çekenler bilir. Geçmiyor geçmeyecekde boşuna beklemeyin.. Gerçekten kurtulmak istiyorsanız Levent bey bu konuda tek adres.
Çok teşekkür ediyorum Levent bey doktoruma.
Selam, sevgi ve dua ile..
Rumuz: Serkan - 42/E - Turkiye/Istanbul - (Mesaj gönder) 17.11.14, 07:47
Öncelikle Doktor Levent Tezcan'a çok teşekkür ediyorum.

Ben de buradaki bilgi ve yazıları okuyarak karar verdiğim için buraya katkıda bulunmam gerektiğini hissettim.

İstanbul'luyum, 38 yaşımda iyi eğitimliyim. 15 yıldır hemoroid hastasıydım. Eğitimime rağmen bu hastalığı çok uzattım. 4. derece hemoroidim vardı. Bir iki doktora gitmiştim fakat bir türlü ameliyat olmaya cesaret edememiştim. Sürekli şişkinlik, sürekli akıntım, kanamam vardı. Son 4-5 senedir hemoroidlerim çok büyüktü. Sürekli peçete koymak zorunda kalıyordum. Eğer sabah tuvalete gidersem 20-30 dk uzanmadan işe gidemeyebiliyordum çünkü şişip ağrı yapıyordu, kanıyordu. Spor yapamıyordum, gezmeye gittiğimde tuvalete girmek için dönmek zorunda kalıyordum.

Sonra karar verip araştırmaya başladım. Konu ile ilgili herşeyi okudum. Bu sitedeki yazıları okudum. Doktor Bey'in verdiği bilgiler olaya bakış açımı değiştirdi. Bursa'ya gelmeden önce İstanbul'da da 1-2 doktora gittim fakat benim durumuma Longo yöntemini önerdikleri için şüpheyle baktım. Artık basit ameliyat yapıp sürekli stres altında kalmak istemiyordum. Köklü bir çözüm istiyordum.

Daha sonra Bursa'ya gelip muayene oldum ve Doktor Levent Bey'e ameliyat olmaya karar verdim. Bu kararımın ne kadar doğru olduğunu sürecin her safhasında hissettim.

Bütün arkadaşlarım Bursa'da ameliyat olacağımı duyunca sağlam bir dalga geçti. Annem, İstanbul'da doktor mu kalmadı, dedi. Nasıl gidip nasıl döneceksin dediler fakat önemli değil artık karar vermiştim. Doktor Bey ile de görüştüğümde çoğu hastasının Bursa dışından olduğunu, yolun problem olmadığını anlattı.

Öncelikle doktorum beni sadece parmakla değil gayet bilimsel yöntemlerle de muayene etti. Bilgisayarda kas ve çeper uzunluk genişliklerini milimetrik ölçtü. Uygulayacağı yöntemi net bir şekilde çizerek anlattı. Ameliyat sonrası süreçte neler beklemem gerektiğini gün-gün anlattı. Hatta hazırladığı dokümanlar var. Konusunda o kadar bilgili ki ameliyat sonrası ne yaşadıysam söyledikleriyle birebir uyumluydu.

Ameliyatta hiç canım acımadı. Sonrasında İstanbul'a araba kullanarak döndüm. Fakat Doktor Bey'in dediği gibi 1-2 hafta ağrı kesici iğne oldum. Ne yalan söyleyeyim ilk 1-2 hafta gerçekten zor geçti. Benim özelimde çok ağrılı bir ameliyat olacağını söylemişti zaten. Fakat sürekli eziyet çekmektense 1-2 haftada tamamen kurtulmaya değerdi.

Hedefi hemoroidleri almak değildi, özellikle o bölgede tuvalete çıkmamı engelleyen fiziksel problemleri çözmeye yönelik bir ameliyat yaptı. Artık çok rahat çıkıyorum. Bunun sonucu tekrar hemoroid de olmam çok zor.

İstediğim zaman, istediğim yerde tuvalete girebilmek, sürekli havlu peçete kullanmıyor olmak süper birşey. Kabız olmayacağım diye dikkat etmek zorunda da değilim. 35-40 günde tamamen iyileştim. 25'inci günden sonra işe başladım, 35 günde gayet ağır spora başladım.

Bu süreçte telefonu hangi saat kaldırıp arasam Levent Bey karşımda destek vermeye hazırdı. Ne zaman moralim bozulsa, ne zaman garip birşey olsa aradım. Hepsini net açıkladı, yönlendirdi ve moral verdi. Çok fazla arayıp rahatsız ettiğimi bile düşünüyorum.

Toparlarsak;
1. Levent Bey konusunda çok bilgili ve net.
2. Ameliyat ağrısız.
3. Ameliyat sonrası destek süper ve çok önemli.
4. Doktorum ne söz verdiyse gerçekleşti.

İyi ki bu kararı vermişim, iyi ki Levent Bey ile tanışmışım. Kesinlikle tavsiye ederim.
Hayata geri döndüm.
Rumuz: umran43 - 30/K - Turkiye/Kutahya - (Mesaj gönder) 09.09.14, 08:00
Herkese ii günler..ben yaklaşık 10 yıldır gittikçe artan bir kabızlık rahatsızlığı yaşıyodum neredeyse bu alanda gitmediğim doktor kalmadı ve bu zamana kadar hem maddi hemde fiziksel olarak çok yıprandım...
Öncelikle 10 yıl öncesi beslenme alışkanlıkları ve tuvalet tutma gibi yanlış davranışlar sonucu kabızlığım başladı.ve genel cerrahi uzmanlarına (kütahya, ankara,eskişehir) gittim ancak hep bana basit bir laksatif ilaç verip geçiştirdiler ve son 3 yıldır içinden çıkılmaz derece çok rahatsızlandım bu durum fiziksel psikolojik ve bütün hayatımı inanılmaz kötü etkiledi..ultrason çekindim anal muayeneler yapıldı tahliller ama hiç birinden bi sonuç alınamadı patolojik bi durumumda yoktu genellikle doktorlar psikolojik olduğunu söylediler ve başlarından savdılar oysa ben psikolojik dil fiziksel ve bağırsaklarımda bi sorun olduğunu düşünüyordum.
Geçen kış şiddetli karın ağrıları kabızlık dışkılama güçlüğü çok ıkınma karın şişliği gibi çok zor belirtileri yaşadıktan sonra ankaraya en pahalı bi özel hastaneye gittim ve orada doktor bana anorektal manometri yaptı ve çıkan sonuçta PARADOKS PUBOREKTAL dedi tabi bende inandım ve ne yapılırsa yapılsın yeter ki ii olayım die 2 hafta boyunca ankarada kaldım bu sürede içinde bana anal fissür için yani makat çatlağı için BOTOKS yaptı ayrıca bağırsak içinde 6 seans PTNS yapılması gerektiğini söyledi ve yaklaşık ... bin tl ye mal olan bu süreç beni çok yıprattı zaten halim yoktu, hala çok kabızdım ve hiçbir sorunum geçmemişti.
Bunu doktora söyledim zamanla diyetle ve zorlamamayla geçeceğini söyledi eve kütahyaya döndüğümde yapılan seanslar sonucunda çok yorgun bitkin ve iyi olamadığımı hissediyordum ama mecburen iyi olmak niyetiyle sabrettim doktora söylediğimde şikayetlerimi sanki benim elimdeymiş gibi bana inanmıyordu bir türlü bana ders veriyordu tuvalet konusunda oysa hiç alakası yoktu..yaptığım tamamen yanlış diyetlerle ki bunlar kepekli ve sırf sebze yemekleri ve neredeyse çok az yemek yemekti ayrıca müshil ilacı magnezi kalsiyumu aç içmemi söyledi zaten açtım bide müshille düzene koymaya çalışıtı iyice hasta düşmüş iyi olmayı umarken daha kötü hasta olmuştum kabızlığım ileri derecede devam ederken bide vücudum bu diyetleri kaldıramıyordu ve kısa bi süre sonra makatımdaki botoksun etkisi geçti tekrar makat çatlağım oluştu ve hemoroidlerim başladı ne yapacağımı bilmiyordum öle ki kabızlığın nedeni bi yana makat çatlağım ve hemoroidim tekrar güçlü bir şekilde geri dönmüştü.. KABUS GİBİ GÜNLER GERİ DÖNMÜŞTÜ hemde artarak..
Tekrar genel cerrahi uzamanına gittim kütahyada ve makat çatlağı için kas gevşetme ameliyatı yaptı ancak bu sadece geçici bi ameliyattı çünkü kabızlığımın nedeni hala hiç bir şekilde belli değildi. hemororidlerimi ise lazerle yaktırdım çok acı çekerek ve tamamen zor bi şekilde ağlayarak.. aradan biras zaman geçti bende hala aynı dışkılama güçlüğü ve peklik şikayetleri devam ediyordu yapılan bissürü tedavi ve olduğum ameliyat sonucunda hiç bir ilerleme kaydedemedim.çok üzgündüm hatta kalın bağırsaklarımın bir bölümünü aldırmayı bile düşünsüm o kadar çaresiz kalmıştım o kadar yorulmuştum.
Sonra bir gün SAYIN HOCAM LEVENT TEZCANIN internet sitesini gördüm ve hastalığımda olan bütün belirtiler yazıyordu bu sitede hemen ümitlendim tabi ve bütün belirtileri hocamın sayfada yazdığı gibiydi yani REKTOSEL (BAĞIRSAK FITIĞI)olabilirdim hemen sayın hocamın ANALCERRAHİ adresini aldım ve telefonla aradım. bütün şikayetlerimi söyledim ve DEFEKOGRAFİ yapıldı, ENDOANAL ultrasona girdim ve sonuç olarak rektoseldim orta düzeyde ve pelvik taban sarkması vardı. hemen ameliyat yani MUHTEŞEM BİR AMELİYAT OLAN ZARAR VERMEDEN YAPILAN LAZERÖTESİ AMELİYATIYLA TAMAMEN İYİLEŞTİM. Sevgili hocam ameliyatı yaptı ve 1gün sonra hemen çıktım ve kendimi çok hafiflemiş hissediyordum çok mutluydum. sayın hocam ameliyat sonrası kanama için ilaç verdi ve ağrı kesiler verdi. Dışkılama güçlüğü ve pekliği ortadan kaldıran laserötesi ameliyatını yaklaşık 2 ay önce oldum ve şuan tamamen tuvalet alışkanlığım düzeldi. bol bol ve özellikle de kabızlık korkusu yaşamadan yiyebiliyorum herşeyi... hareket edebiliyorum bağırsaklarım ağrıyıp acımıyor artık hiç çoook mutluyum:) HAMD OLSUN YÜCE RABBİME Kİ İYİ Kİ LEVENT HOCAYI TANIMIŞIM VE GİTMİŞİM TEDAVİMİ OLMUŞUM. tamamen iyileştim şuan...
Kabızlık makat çatlağı rektosel (bağırsak fıtığı) hemoroidin hiç biri yok hepsi geçti. UNUTMAYIN KABIZLIK SEBEBİ NE OLURSA OLSUN ÇOK ZOR BİR HASTALIKTIR ANCAK TAM ANLAMIYLA ARAŞTIRILARAK VE SEBEP BELİRLENEREK TEDAVİ EDİLEBİLİR.. BU YÜZDEN SEVGİLİ HOCAM SAYIN LEVENT TEZCAN HOCAMI TAMAMEN GÜVENİYORUM VE ÖNERİYORUM ANAL CERRAHİ KONUSUNDA BENCE TÜRKİYEDE TEK UZMAN KİŞİ VE DOKTOR. TEKRAR TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM KENDİSİNE BENİM HAYATIMI KURTARDI İYİLEŞMEME VESİLE OLDU İYİ Kİ VARSINIZ HOCAM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. ümran
Rumuz: Sirin - 58/K - Turkiye/Istanbul - (Mesaj gönder) 21.08.14, 02:28
4 yıl 6 şehir 25 doktor (20 si profesör ve Türkiye'nin en iyileri, hergün tv de gördüğümüz kişiler) gezdik ayrıca büyük bir ekonomik külfetin altına girdik, ve sadece çözümü değerli Levent Tezcan hocamızdan bulduk.
Yaklaşık 4 yıl önce şiddetli şişkinlik, kabızlık, tuvalete çıkmama problemlerinden dolayı yerel doktoruma başvurdum. Bana teşhis koymak için endoskopi ve kolonskopi yaptılar ve hemoroid olduğumu söyleyerek, sıkıntılarımın nedeni olarak gösterdiler. Bense doktorlara güvenip bu cehennem acılarımın bir an önce bitmesi için biçak altına yatmaya hazırdım. Ameliyatı başarılı bir şekilde atlattım, fakat iki gün sonra asıl sıkıntılarımın hiç gitmediğini hissettim, hala tuvalete çıkamıyor, şişkinliğim bir an olsun bile geçmiyordu. Ameliyatın iyileşme süresinden sonra düzelirsin dediler, aradan bir ay geçmesine rağmen hiç bir değişiklik olmadı üstüne üstlük ağrılarım artı. Ayrıca hiç bir doktor tam olarak neden şişkinliğimin olduğunu söyleyemedi. Internet'ten araştırmaya başladım, ve TV de bağırsak problemlerine gastroentrolog ilgilendiğini ve katılımcı doktorun sorunuma çare olacağına düşünerek istanbula hocanın yanına gittim. Tüm dertlerimi anlattım ve bize defekografi çektikten sonra rektosel olduğumu söyledi. Ve çözüm yöntemi olarak biofeedback yöntemini önerdi. Fakat bu yöntem aklımıza yatmadı çünkü bu ağırlıklarıma dayanamıyor ve bir tür fizik tedavi yöntemi olan biofeedback in yararlı olacağını düşünmüyordum. Sonra başka bir gastroentrologa gittim o da aynı teşhişi koydu ve çözüm yöntem olarak cerrahi müdahale önerdi ve bizi genel cerraha yönlendirdi ve bu cerrah Türkiye'nin en iyi cerahı olarak bilinir. Zorda olsa bu hocadan rendavu alarak dertlerimizi anlattık, en iyi hoca olarak bilindiğinden ve çok ünlü bir hastanede çalıştığından dolayı güvenimiz tamdı. Hocamız bize bir gün vererek ameliyata aldı ve bağırsağımda mesh yöntemi ile ameliyat yaptı. Ameliyat sonrası ağırlarımın geçmesinden tam eminken, hiçbir şeyin değişmediğini ve aynı büyük acılarımın devam ettiğini hissettim. Çok büyük paralar harcadım, zamanımı verdim ve bu acılarımı kurtulmak isterken tam tersi olmuştu. Bana 6 ay sonra tekrar gel bakalım dediler bu süre zarfında yemediğim içmediğim lifi yemek sindirime iyi gelen gıdalar kalmadı, yurtdışında özel ilaçlar bile getirdim fakat hiç biri bir nebze bile iyileştirmedi. 6 ay bekleyemezdim bu acılarla ve araştırmaya başladım ünlü bir gastroentrologa doktor buldum, bu doktor da makat kasların zayıf dedi ve biofeedback önerdi ve aynı hastanede başka bir doktora gönderdi artık inanmıştım ve doktorlar çok emin bir şekilde bu tedavi süresi sonrası kesin düzeleceğimi söylediler, 6 seans biofeedback gördüm ve hiç bir değişiklik olmadı üstüne üstlük bana antidepresan ilaçlar verdiler ve rahatsızlığımın psikolojik olduğumu söylediler. Bende bu sefer Ankara'da bir doktor buldum, dertlerimi anlattım pelvik taban çökmesine bağlı olarak şişkinliğimin olduğunu söyledi ve çözüm yöntemi olarak iç organlarımın yukarıya asılmasını önerdi fakat ağırılarımın geçmesinin garantisini veremedi ama bir nebzede olsa düzelirsin dedi bizde hocamıza güvendik fakat bize 3 ay sonraya ameliyat tarihi verdi. Bende bu tarihe kadar dayanamazdım, sonra Ankara daki başka bir ünlü hastaneye gittik, derdimizi anlattık ve oradaki cerrah yapılan amliyetı eleştirdi ve bir çok şeyler söyledi fakat çözüm nedir o da bilmiyordu. Ve hiç güven vermedi. Sonra araştırmalarımıza devam ettik, istanbul Nişantaşı'nda çok lüks bir yerde başka bir kolorektal cerrahı bulduk, burayada çok büyük ümitlere gittik çünkü kendini iyi tanıtmış ve lüks bir yerde idi. Fakat rendavu günü gittiğimizde, bizi hiç muayene etmeden bir çok film çektirmek istedi, bunlar artı maliyet getiriyor ve henüz hastalık tanısı bile koymamıştı. Biz elimizdeki daha üç ayı dolmamış filmleri göstermek istedik en azından rahatsızlığımın tanısını koymasını istedik fakat onlara dönüp bakmadı bile. Biz de doktorlara olan güvenimizi tam yitirdik. Sadece bize masraf çıkartıyorlardı. Daha sonra başka bir kaç doktora gittik bunlar genel cerrah ve jinekolog idi. Belliydi ki iç organların asılması gerekiyor ama buna bile ameliyat sonrası şişkinliğimin geçmesinin garantisini vermiyorlardı. Bizde en son bu ameliyatı yapmaya karar verdik, Istanbulun ünlü bir hastanesine yattık ve yüklü bir ameliyat masrafı çıkmasına rağmen kabul ettik. Ameliyatı başarılı bir şekilde geçirdik, fakat üstüne iki gün geçmeden cehennem acılarım iki kat daha çok arttı, geceleri ağlayarak uyanıyordum. Doktorumu arayıp derdimi anlattım o ise aynı ilaçı verip durdu. Iki ay sonra gel dedi, ve kalın bağırsağın yüzde 70 şini alacağını söyledi. Dünyamız yıkılmıştı, hem maliyeti gittikçe yükseliyor hemden en son çözüme kalmıştık. Bu iki ay içersinde Sevgili hocamız değerli Levent Tezcan ı bulduk. Hiç bir ümidimiz olmasada, Bursa ya gidip görünelim dedik, belki bir çare vardır. Hocamızdan rendavu aldık ve yanına gittik, o gün derdimi anlattıktan sonra bize senin son kapın burasıdır dedi ve seni bu acılarından kurtaracağım dedi kendisine olan bütün güvenile ve net bir şekilde. Ilk defa böyle bir doktorla karşılaştık ve kendisine çok güvendim, birlikte gidip dekografi çektik, bizlerle çok ilgilendi. Ameliyata hemen karar verdik çünkü artık dayanamıyorum. Bize nasıl bir ameliyat geçireceğimizi ve ameliyat sonrası neler yaşayacağımı anlattı. Bizde karar verdik ameliyat olmaya, ve başarılı bir operasyon geçirdim. Şuan ameliyatın dördüncü ayındayım ve aynen hocam ne dediyse aynısını yaşadım ve hem şişkinliğim geçti hemde tuvalete 20 yıl sonra ilk defa çıktım diyebilirim. Sanki yeniden doğmuşum. O kadar sıkıntı yaşamıştım değerli hocamız tek seferde bunu çözdü. Ona sonsuza kadar müteşikkirim. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Şirin
1 2 3 4 5 6 7 8 ...22
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.