ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » HASTA HİKAYELERİ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini yaşayan hastaların hikayeleri başlıklar halinde listelenmiştir. Siz de bu süreçlerde yaşadıklarınızı, eleştiri ve önerilerinizi sadece birkaç dakikanızı ayırarak paylaşmak isterseniz... Hikayenizi gönderin »»

Basur(Hemoroid) (107) Kıl Dönmesi (0) Rektosel (10) Anal Fissür(Çatlak) (4) Anal Apse-Fistül (6) Anal Kondilom(Siğil) (1)
Laserötesi Tedavi (83)Basur Muayenesi... (4)
Genel Anlamda... (8)Klasik Cerrahi Tedavi (4)
Basurum.com hakkında... (8)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...22
Rumuz: ismail - 43/E - Turkiye/Afyon - (Mesaj gönder) 18.01.13, 02:04
MERHABA ARKADAŞLAR!
Ben bu hastalığı yaklaşık 10 yıl en acı şekilde yaşadım. Sonunda Levent Hocanın uzmanlığı ve mahareti ile 2007 yılında kurtuldum. Web sitesini uzun zaman sonra tesadüfen ziyaret edince paylaşımların olduğunu gördüm ve bende yaşadıklarımı paylaşmak istedim ki bu derdi benim gibi çekenler sorularına cevap bulabilsinler. Eminim ki şimdi söyleyeceklerimi sizde aynen yaşıyorsunuzdur… Tuvalete gitmeye korkuyordum, Tuvalete gitsem çıkamazdım, İhtiyacımı gideremezdim, Hele tuvaletten çıktıktan sonraki acı ve sıkıntılar anlatılmaz... yaşayan bilir… Tedavi olmaktan ameliyat olmaktan korkardım. İnsanın hassas bölgesine cerrahi müdahale edilince iyileşemeyeceğimi sanırdım. Ama öyle kötü oldum ki artık basurun son aşlamasının bile üstüne çıktım. Artık hayat benim için çekilmez olmuştu...Sonra araştırmaya başladım bu basurun tedavisi nasıl olur, azda olsa bu sıkıntılardan nasıl kurtulurum diye. Birçok ünlü hastaneyi, doktoru aradım, sonra utana sıkıla çevrede olan insanlardan bu hastalıktan tedavi olan var mı diye soruşturdum. Ama hiç net cevap alamadım, korkularım şüphelerim geçmedi. Sonrasında internetten Levent Hocayı buldum. Telefonla birkaç kez uzun uzun konuştuk. Ben korkularımı anlattım oda net cevaplar verdi. Bir muayene ol, yüz yüze konuşalım hiç birşey kaybetmezsin dedi. Tereddüt ve korkularımın çoğu gitmişti.
Muayeneye gittim gidiş o gidiş akşamında ameliyat oldum sabahında acılardan ve basurdan kurtulmuş olarak hastaneden ayrıldım.
İnanın korkacak bir şey yok ameliyatta sorunsuz ameliyat sonrası da sorunsuz. Ameliyat sonrasında hayatınıza devam ederek basurdan kurtuluyorsunuz. Ameliyattan sonra keşke dedim daha önce Levent Hocayı öğrenme şansım olsaydı ve bu kadar uzun süre bu sıkıntıları çekmeseydim. Bence hocanın uyguladığı ameliyat yöntemi en güzeli en kolay ve acısız olanı…
Sizde bu basurla yaşıyorsanız artık bu illetten kurtulun. Hiç korkacak bir şey yok, en azından bir muayene olun hiç bişey kaybetmesiniz, Levent Hocayla bir tanışın çok şey kazanırsınız. Emin olun bildiğiniz sıradan hekimlerden çok farklı bir kişiliktir. Bence Levent Hoca basurun uzmanı kendinizi işin ehline korkmadan teslim edin emin olun sağlık bulacaksınız.
Rumuz: 86gk - 32/K - Turkiye/Izmir - (Mesaj gönder) 31.08.12, 09:32
Bazı doktorlar vardır hastasını tek bakışıyla sizi iter..bazı doktorlar da vardır gülen yüzü ve sıcak davranışlarıyla hastasına güven verir ;Levet Bey de bunlardan biri..
26 yaşındayım..Yaklaşık 8-10 yıldır dışkılama sorunlarıyla bunune kadar geldim. Danışmış olduğum tüm doktorlar sorunumu sıradan bir kabızlığa bağlayarak, lifli ve sulu gıdalarla beslenmem gerektiğini söyleyerek ilaç tedavisiyle geçiştirmeye çalıştılar. Hiç bir doktora kendimi anlatamıyordum ya da onlar hep kaçıyordu!!
Gezip eğlenmeyi çok seven ben kimseye belli etmemek için zamanla asabilesen gergin bir insan oldum belki de.. Üniversiteyi bitirip evlendikten sonra sorunum zamanla daha da büyüdü..Seyahatlerden, gezilerden, yatılı misafirlikten uzaklaştırdı hep.. ve artık cinsel hayatıma kadar gelip yaşam kalitemi düşürdü.. Ömür boyu bu şekilde idare etmeye mahkum olacağımı düşünüyordum hep; ta ki Levent Bey'e ve hazırlamış olduğu bu çok faydalı siteye rastlayana dek..
Belki 1 buçuk saat bu siteyi her şeyiyle inceledim ve sanırım kendi rahatsızlığımın adını bulmuştum. Devamı--->
Rumuz: 86gk - 32/K - Turkiye/Izmir - (Mesaj gönder) 31.08.12, 06:38
   Devamı--->
    Rahatsızlığımın kaynağı Rektosel olabilirdi.. İnsan rahatsızlığına sevinir mi? ben sevindim ; çünkü Levent Bey bana yardımcı olacaktı ve hatta bu sorunumu çözecekti o dakika buna inandım..Yaklaşık 1 ay sonra eşimle birlikte Bursa'ya gittik..
    Levent Bey, yoğun bilgi ve tecrubesiyle hiç sıkılmadan bizi saatlerce bilgilendirdi. Muayene ve bazı tetkikler sonucunda Rektosel ve bununla birlikte gelişen Çatlağım olduğu ortaya çıktı. Kendi yöntemiyle ameliyatımı gerçekleştirecekti..
    Bazı ailesel faktörler ve çalıştığım şirketten dolayı 3 ay sonra ameliyat olmaya karar verdim. Yani tam 9 gün önce Rektosel ameliyatı oldum.
    Ameliyata annem ve babamla beraber sabah erkenden İstanbuldan hareketle Bursaya saat 9 gibi varıp hastaneye giriş işlemlerimi yaptırdım. Hiç korkmadım aksine mutluydum, artık bu dertten kurtulacaktım. Önlüğümü giyip sedyeye yatırıldıktan sonra ameliyathaneye götürüldüm. ve Levent Bey'in gülen yüzünü görünce daha da rahatladım. Yarım saat bile sürmeden yaptığı ameliyattan sonra tekrar sedyede odama götürüldüm. Levent bey o gece ayağa kalkmamam gerektiğini söyleyerek yemek konusunda (bir çok doktorun aksine) her şey serbest dedi. Ya kabız olursam dedim. Yine kendinden emin bir şekilde gülümseyerek "kabız olmayacaksın ki" dedi :) O gün biraz sıkıntılıydı benim için. Bacaklarımdaki uyuşukluk geçtikten sonra ağrılarım oldu ama bu dayanılmayacak düzeyde değildi. O gün idarımı yatar vaziyette yapamadığım için Levent bey'in bilgisi dahilinde ayağa kalkmak zorunda kaldım. Ertesi gün ağrım çok hafiflemişti. Kendimi gayet iyi hissediyordum.. Levent bey öğle saatlerinde gelip nasıl ve ne şekilde beslenmem gerektiği üzerinde durup tuvalet alışkanlıkları hakkında da bilgilendirdi.. ve ardından taburcu oldum.. yolda hiç bir sorun yaşamadan İstanbul'a döndüm..
    İlk günler tuvalet sonrası ağrılarım oldu ama ben bu ağrıları zaten çoğu kez yaşıyordum. Aklıma takılan tüm sorular için Levent Bey'e anında ulaşabildim.. Bu günlerde olabildiğince hep yattım.. ve günden güne çok daha iyi oldum.. Şu an ameliyat sonrası 9. günüm.. Yeniden doğmuş gibiyim.. Günde 2 defa hiç zorlanmadan dışkılayabiliyorum; öncesinde yaşadığım sorunları hatırlamak bile istemiyorum.. Bundan sonrasında da sorun yaşamayacağımı ümit ediyorum..
    Eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa küçümsemeyin; küçümsedikçe büyüyor..İhmal edilmemesi gereken bir konu.. Doğru bildiğiniz tüm yanlışları unutup Levent Bey'e güvenin ve imkanınız varsa en azından bir kahvesini içmeye gidin.. pişman olmayacaksınız..
    Levent Bey'e tekrar sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunuyorum...
Rumuz: yasam konforu - 48/E - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 06.06.12, 13:49
4 sene önce beni yeniden dünyaya döndüren ve hayatıma konforlu bir şekilde devam etmemi sağlıyan ,ölene kadarda minnettar kalacağım sayın Opr.Dr Levent Tezcana burda beni basur ameliyatı yaparak büyük bir illetten kurtardığı için sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.....( Ben bu doktora kefilim ve hiç korkmadan kendinizi ona teslim edebilirsiniz yüzde yüz iyileşeceğinizin garantisini veriyorum...! )
Rumuz: Bafrali55 - 26/E - Turkiye/Istanbul - (Mesaj gönder) 19.05.12, 15:00
Merhaba arkadaşlar.Ben 20 yaşındayım.Bu hastalığa 16 yaşımda yakalandım.Geceleri sancıdan duvarları yumrukluyordum.Bazen şiddetlendiğinde dışarı çıkıp sabahlara kadar gezerdim. Derdimi kimseye açamadım utandım sıkıldım. Bir form dan sıcak su tekniğini öğrendim.Oldukça rahatlatıyordu. İnternetten ilaç gördüm. H...... diye onu kullandım ilk ay çok iyi geldi sonraları fayda etmemeye başladı. İş yerinde bazen gece çalışıyorum ve oturarak Allah sizi inandırsın artık oturamaz oldum. 2 gün sonra askere gidiyorum orda ne yapacağımı bilmiyorum :( Lütfen yardım edin...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...22
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.