ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » HASTA HİKAYELERİ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini yaşayan hastaların hikayeleri başlıklar halinde listelenmiştir. Siz de bu süreçlerde yaşadıklarınızı, eleştiri ve önerilerinizi sadece birkaç dakikanızı ayırarak paylaşmak isterseniz... Hikayenizi gönderin »»

Basur(Hemoroid) (107) Kıl Dönmesi (0) Rektosel (10) Anal Fissür(Çatlak) (4) Anal Apse-Fistül (6) Anal Kondilom(Siğil) (1)
Tedavi Olan Hastalarımız... (5)Basurum.com hakkında (1)
1 2
Rumuz: Lonay - 50/K - Yurtdışı/Switzerland - (Mesaj gönder) 04.10.15, 14:26
Merhaba,
Ben Isviçre`de yaşıyorum. Yaklaşık bir buçuk sene önce anal bölgede çıkan bir apsenin başıma ne büyük dertler açacağını tahmin bile edemezdim.
Yaram iyileşmeyince, aile doktorumun yönlendirmesiyle gittiğim bir genel cerrah, anal fistül denilen bir oluşuma yakalandığımı ve cerrahi müdaheleden başka çare bulunmadığını söyledi.
Ertesi gün acilen ameliyata alındım. Müdahelede, "seton uygulaması" denen bir yöntem uygulandığını ameliyat sonrası öğrendim. Fakat ne yazıkki takılan seton ameliyattan birkaç gün sonra düştü. Müdahele anlaşılan üstün körü yapılmıştı.
Bir ay sonra tekrar ameliyata alındım. Ancak bu ameliyattan sonrada rahatsızlığım düzelmedi ve giderek dahada vahimleşen bir hal aldı.
Ve üçüncü ameliyata karar verildi. Tabii bu arada çektiğim ağrılar ve uygunsuz hijyenik şartlar psikolojimin bozulmasina da yol açmisti. Fistülektomi amacıyla yapılan üçüncü ameliyat sonrasında da gözle görülür bir iyileşme sağlanamadı. Halbuki "artık kurtulurum" diye düşünmüştüm ameliyattan önce.
Ve en sonunda doktorum, değişik bir yöntem denemek için dördüncü kez ameliyat deyince (Fistül kürtajı ve "Permacol Paste" adı verilen macunun fistül icine sırınga edilmesi amacıyla) ben de artık STOP! dedim.
Burada tedavi olmaya çalısırken bir taraftan da hastalığımı derinlemesine internetten araştırıyordum. Birgün tesadüfen Levent beyin internet sayfasına rastladım (şanslı bir günümdeydim). Sitenin benim rahatsızlığım ile ilgili bölümlerini dikkatlice tekrar tekrar okudum.
O kadar anlaşılır bir dille yazmıştıki, gittikce ilgimi çekti ve inanılmaz bir güven duygusuna kapıldım. En çokta Levent beyin "önce zarar verme" sloganı beni çok etkilemişti.
Sağlığı, istenmesede zarara uğratılan bir hasta için bu felsefenin/deyişin ne büyük anlam taşıdığını tahmin edebiliyor musunuz?.
Levent beyle derhal iletişime geçtik. Kendisine telefonla ulaşmak çok kolay oldu. Rahatsızlığım ile ilgili sorulara verdiği açıklayıcı, anlaşılır ve tatminkar cevaplar duyduğum güvenin yersiz olmadığını göstermiş oldu.
Nisan 2015 te Bursa'ya, Levent beyin muayenehanesine gittim. Hemen kontrole alındım ve konsültasyon ve endoanal ultrasongrafi sonucunda önerdiği cerrahi müdahaleyi eşimlede koordine ederek kabul ettim. Aynı günün akşamı ameliyata alındım ve ameliyatım başarılı geçti.
Levent beyin hastasına olan ilgisi bizim önceden alışık olduğumuzdan farklıydı, çok samimi ve içten.
Size sürekli olarak hastalığınızla ilgili bilgiler vermeye, size hastalığınızın inceliklerini öğretmeye ve sizi bilinçlendirmeye çalisiyor.
Hastahanedeki hemşireler bana "Levent bey hastasını görmeden uyumaz" demişlerdi Nitekim gece geç olmasına rağmen, ameliyat sonrası ziyarete geldiğinde yaptığı telkinleriyle artık bu sorunun biteceğini anlamıştım...
Levent bey, insanı hem tedavisi ile hemde verdiği terapi ile çok rahatlatıyor. Kesinlikle sizi iyi olacağınıza inandırıyor. Ve sonuc; iyi oluyorsunuz.

Levent bey, en son gittiğim kontrolde kronikleşmeye yüz tutan rahatsızlğımın artık iyileştiği müjdesini verdi. Ben de zaten iyileşmekte olduğumu görüyor ve anlıyordum.
Bir buçuk senedir neler çektiğimi ben ve eşim çok iyi biliyoruz. Ben, Levent beye güvendim ve inandım. Oda benim güvenimi boşa çıkarmayacak kadar iyi bir hekim olduğunu kanıtladı.
Bu hastalık, insanların utanıp yakınlarından hatta doktorundan sakladığı tipte bir hastalık. Bu konuda biraz daha açık görüşlü ve cesur olmak gerekiyor. Iş işten geçmeden davranın!
Umarım ihtiyacı olan herkes benim gibi Levent beye ulaşma imkanı bulur..
Muzdaripseniz tereddüt etmeyin ve Levent beyin kapısını çalin. Sonunda boşuna çekmişim dememek için...
Levent hocam, ben ve eşim size müteşekkiriz. İyiki varsınız. Sağolun
Rumuz: volcan - 40/E - Turkiye/Izmir - (Mesaj gönder) 24.09.13, 02:43
Merhaba hocam...Öncelikle başarılarınızın devamını dilerim.Başıma gelenlerden sonraki internet araştırmalarımda sitenizi inceleme fırsatını yeni buldum ve görüşlerinizi,uyarılarınızı açıklarkenki DOBRA ve LAFINI ESİRGEMEYEN uslubunuzun ne kadarda haklı ve yerinde olduğunu anladım ve yazma ihtiyacı duydum.Özellikle Perianal Apse Konusunda ilaç tedavisine karşı olmanız ve görüşlerinizi AMAN HA olarak sonlandırmanız bu işi iyi bilen biri olduğunuzun bir simgesidir çünkü aynen dedikleriniz başıma geldi.
Geçtiğimiz mart ayında bir ishal ile başladı rahatsızlıklar serisi...İshalin 5. gününde anüste şişlik ve sanki ıkınma kaslarının kontrolünü yitirme ile devam etti.7-8. gününde anüs ağrısı eklendi ve ardından anal kanaldan sarı renkli bir akıntı oluşmaya başladı.Doktora gidildi kısaca gaita testi bişi yok kan testi vücutta bir iltahap var sinyali ve sonuç olarak Amip tedavisi verildi.Tedavinin ardından anüsteki şişlik ve ıkınma kaslarının kontrolündeki zayıflama 3-4 gün sürüp 3-4 gün kaybolmaya,sarı renkli akıntı da aynı takvimi izlemeye başladı.Ardından kolonoskopi yapıldı.Parça alındı sonuç geldi.Anal Kriptit ve Non Spesifik Rektit ayrıca Anal Kanal Saat 3 yönü 2 adet Polib.Son olarak geçen sene oluşan ama beni ilk 3 ay rahatsız edip sonra hiç ama hiç rahatsız etmeyen Saat 12 yönünde küçük bir Anal Fissür.Amip tedavisine devam edildi ağrı,anüs şişliği,ıkınma kaslarının kontrolündeki zayıflık(yüzde 70 normale döndü yüzde 30 eskisi gibi değil) ortadan kalktı ancak anüsten bu sefer beyaz sümüksü bir akıntı bir hafta boyunca gün aşırı akmaya başladı ve oda 1 hafta sonra kayboldu.Bu arada poliblerden örnek alındı köü bi durum yokmuş.
Tam kurtuldum demem ile, sağ kalçamda iç kısımda bir şişlik hissetmem ardından bir genel cerraha görünmem bana kemik bişeyin yok demesi aradan 1 hafta geçip evham yapıp başka bir cerraha görünmem yumuşak doku ultrasonografisi ve ardından Perianal Apse teşhisi ile haydaaaa demem aynı anda oldu.Klindan adlı ilaç verildi bu şişlik büyüdü büyüdü ve kendiliğinden anüse 5 parmak sağ kısımda patlayı verdi ki ta 1 ay önce.28 ci gün doktoruma göründüğümde halamı akıyor deyip kontrol ardından bu baya derine gidiyor bir ilaçlı mrg çektirelim ardından bizi aşar Ünüversite hastanesine sevk edecem demesi beni iyice korkuttu.Şu an bir ay 3 gündür akıntı devam ediyor kokusuz beyaza yakın son günlerde kanla karışık sürüyor.
Hocam uzattığım için özür dilerim.Mrg çekildi ve sonuç :Sağ Perianal bölgede cilt altı yağ dokusundan Sfinkter Kaudaline doğru uzanım gösteren Fistil Traktı ve Perirektal Fasiada kalınlaşmaya neden olan Minimal Kolleksiyon oluşturmuş Perianal Apse Foramsyonu ile ilşkili bulgular.Perirektal Fasia ve Rektumun Anal kanala yakın bölümünde kalınlaşma.Bu bölgede yumuşak Doku Planların Ödem ve İnflemasyonla ilşkili bulgular.( Rektum Distali Perirektal Fasiada kalınlaşma mevcuttur.Bu bölegede Apse formasyonları,Lokülasyon dikkati çekmektedir.Direkt Rektumla ilşkisi Demonstre edilmemiştir.)

Hocam sizden ricam bu ne anlama geliyor bi değerlendirir tavsiyelerinizi bağışlarsanız çok mutlu olacağım.Çünkü sizin üstünü vurguladığınız ve AMAN HA dediğiniz herşey başıma geldi.İzmirde yaşamasam ve ekonomik durumum müsait olsa yanınızda alacağım soluğu bunu en samimi duygularımla dile getiriyorum.Rumuz: Mesut - 43/E - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 10.05.13, 07:23
Merhaba,öncelikle burada yazılanların hepsi doğru çünkü bunları yaşayan biriyim.Uzun zamandır makata yakın bir yerden akıntılarım oluyordu ve beni çok rahatsız ediyordu. İnternetten araştırırken bunun fistül olabileceğine kanat getirdim ama doğru netice için doktora gitmem gerekiyordu. Benim de muayene tabularım vardı bü yüzden de bir hayli ertelemiştim. Psikolojim de çok bozulmuştu. Bir gün yine internette araştırırken rastgele bu siteyi buldum ve randevu alıp Levent Bey in muayenehanesinin yolunu tutum. Uzunca bir form dordurduktan sonra beni o güler yüzü ile karşılayıp odasına buyur etti. Hikayemi dinledi sorularımı dinledikten sonra maketler üzerinden bana bu hastalıkla ilgili herşeyi büyük bir içtenlikle anlattı. Muayene olduktan sonra bende perianal fistül olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Yapacak bir şey olmadığını biliyordum fakat ameliyat olmak istemiyordum. Bana cahil kalma başka doktorlara da görün dedikten sonra başka bir genel cerraha daha göründüm. Levent Bey in yaklaşımı ve görüntüleme cihazları vede sadece bu tür ameliyatlar yapıyor olması Levent Bey le yola devam etmem bana daha mantıklı geldi. 2 ay sonra tekrar gitiim ve yine muayene etti. Yine bana içtenlikle bütün sorduğum sorulara cevaplar verdi. Benim aradığım da buydu. Hemen 5 dakika muayene ve ameliyat kararı verilemezdi. Benim yine ameliyat korkularım yüzünden ameliyat kararı alamadan Levent abiyle vedalaştık. Aradan tam 1 yıl geçti artık ameliyat kararı verip Levent abinin yanına gittim. Levent abi diyorum çünkü o kadar içten sıcak davranıyordu ki ben bi arkadaşıma bir abime muayene olmaya gidiyordum sanki.O zamandan beri de artık benim Levent abim. Tekrar konuştuk ve muayene ve ultrason çekildikten sonra ameliyat kararı aldık. Ameliyathaneye girerken tedirgindim ama onu görünce bütün heyecanım tedirginliğim gitti. Ameliyat bitince bana bu ameliyatı neden daha önce olmadım diyeceksin dedi ve çok da haklıydı. O gece hastanede yattım ve sabah beni çıkardı.İnanın en ufak bir ağrım olmadı. Kontrollere gidiyorum.Diğer ameliyattan sonra tekrar buraya yazmak istiyorum. Ben ertelediğim için çok pişmanım ama bunu okuyanlar lütfen hastalığınızı ne olursa olsun sakın ertelemeyin. Ameliyat olmasanız bile gidin bir çayını için bu güzel insanın değerli fikirlerini alın. Görüşmek üzere...iyi ki varsın.
Rumuz: Umut16 - 48/E - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 16.04.11, 14:00
İlk 1996 yılında taharett alırken pislik hissettim. Bu böyle bir iki sene gitti. Sonra ağrı da hissetmeye başladım. tabi ne olduğunu bilmiyordum. Genel cerrahi doktoruna gittim.Bana bunun fistül olduğunu söyledi ve yapılacak işlemin sadece içindeki intabı alabileceğini ve intabı aldıktan sonra ufacık bir delik kalıcağını söyledi ve bundan arasıra akıntı olacağını söyledi bende mecburen kabul ettim belki kurtulurum ümidi ile fakat öyle olmadı. 1 - 2 sene de öyle gezdim şişiyor ve intiap akıyordu ara sıra çamaşırım batıyordu bu beni hep rahatsız etti. sonra devlet hastanesinde bir tanıdık vasıtasıyla yine genel cerraha gözükmek için randevu aldım onunda teşhisi aynıydı fistül olduğunu ve ameliyat olmamı söyledi ben yine kurtulmak için karar verdim ve yine ameliyata yattım fakat doktorun demesi bu ameliyat böyle bir kerede bitmez 5- 10- 15 ameliyat sürer dedi ve beni yine bir korku aldı. neyse ameliyat oldum ve çıktım ama yine hiç bir şey farketmedi yine aynı şekilde ufak ufak intiap ve akıntı vardı. böyle yine 2 . 3 sene sürdü sonra bende birde hemoroid belirtisi başladı ama ben hemoroid bilmiyordum bende sadece kan akıntısı ve büyük abedestimi yaparken ve zaman zaman kan akıntısı çoğalıyordu ve korkuyordum yine doktora çıkmaya karar verdim yine devlet hastanesindeki doktora yani beni ameliyat yapan doktora gittim. bu sefer hem fistül hem hemoroid olduğunu öğrendim. doktorun demesi ilk önce hemoroidi sonra fistülü ameliyat yapacağız dedi. görüştüm ve çıktım Birkaç gün sonra yine devlet hastanesi başka bir doktora gittim o doktorun da demesi ameliyattı onunda görüşünü aldıktan sonra çıktım geldim 1 kaç hafta sonra özel bir hastanedeki genel cerrah uzmanından randevu aldım ve gittim kolonoskopiye girdim çıktım doktorun demesi bu ikisinden de ameliyat olmaz sadece yemene içmene dikkat etcen dedi bana bir liste verdi bunları uygula dedi yani turşu, acı, domates, kırmızı et, sigara vesaire gibi ama hiç faydası olmadı bende yine 2 .3 hafta sonra devlet hastanesinden çok iyi bir hastane yetkilisine durumumu anlattım onunda bana demesi genel cerraha bir gözük dedi ve bana birini tavsiye etti randevu aldım gittim genel cerrah uzmanının orda da kolonoskopiye girdim bana demesi ameliyat olmaz sadece yemene içmene dikkat et yeter dedi kafamdan hemen ne oluyor ya dedim çıktım geldim aradan bayağı geçti baya derken şimdi 2009 yılındayız ve ben en son ankaraya gitmeye karar verdim bu kararıda arkadaş ortamında açılan konuşmalarda ve internette araştırırken duymuştum son çare gidecektim sonra bir gün amcamın oğluna durumu açtım ankaraya gitçemi doktorun ismini verdim onunda işi hep ankara olduğu için tanıyormuş acele etme dedi telefonda ben seni ararım dedi telefonu kapattık akşam üstüne doğru aradı ve akşam yani saat 4. 5 gibi beni evden aldı ve samimi bir arkadaşının arkadaşı olan genel cerrah uzmanı ve aynı zamanda fistül ve hemoroid gibi makat hastalıkları uzmanı olan Levent abiyle tanıştık.(Levent tezcan) muaynanesine girdik bizi buyur etti neyse hoş sohbet derken çaylarımızıda içtik ve konu açıldı ben durumumu açıkladım ve ameliyat olmamı söyledi. fakat bu fistül ve hemorid ameliyatında çok dikkatli olunmasını en ufak bir şeyde abdest gibi bir durum olduğunu da hatırlattı. Nasıl bir ameliyat yapacağını oradaki maketler üzerinde de göstererek anlattı. hemen 1 kaç gün içinde hazırlık yapıp hastaneye yattım ilk ameliyatım fistül idi.bu üç aşamada olacaktı ama iki aşamada sonuç aldık. 4 ay sonra hemoroid için yattım oda 1 aşamada tertemiz ve şimdi çok şükür çok iyiyim ve hiçbir sıkıntım yok allah böyle doktorları başımızdan eksik etmesin ve bizi böyle güzel doktorlarla karşılaştırsın Levent hocamın güler yüzlü ve herşeyi anlatırken kendini bir yabancı değil de arkadaş veya bir abi kardeş gibi anlatması insana o yetiyor
Not insan biraz çekiniyor hemoroid ve fistülün biçimsiz bir yerde olmasından ama bence hiç gezmeyin. Ameliyatı hiç düşünmeseniz de Levent hocamın bi çayını içip fikrini alın o güzel insana bir görünün derim
Rumuz: cacecik - 56/K - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 23.08.09, 17:51
Ben Cansen Bahçivanın Annesi Nursen ÇIkrık:
Sayın Dr levent Tezcan Öncelikle size en derin sevgililerimi sunarım. Benim bir anne olarak, kızımın çektiği ızdıraba dayanmam ne kadar zordur tahmin edersiniz; fakat sizin yapmış olduğunuz ameliyattan sonra ben kızımın neşeli ve mutlu olarak hayata dönmesinin bana verdiği hazzı size bir şükran borcu olarak söylemek istiyorum. Gerçekten anne olarak sizi takdir ettim. Yavrumun sağılığı yerinde ve mutlu,size ve ailenize cenabı Allahtan sağlık sıhhat ve mutluluk diliyorum. herşey gönlünüzce olsun... Nursen ÇIKRIK
1 2
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.