ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Genel Cerrahi (PROKTOLOJİ) UzmanıANASAYFA » HASTA HİKAYELERİ
 

Site içeriğinde anlatılan hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini yaşayan hastaların hikayeleri başlıklar halinde listelenmiştir. Siz de bu süreçlerde yaşadıklarınızı, eleştiri ve önerilerinizi sadece birkaç dakikanızı ayırarak paylaşmak isterseniz... Hikayenizi gönderin »»

Basur(Hemoroid) (107) Kıl Dönmesi (0) Rektosel (10) Anal Fissür(Çatlak) (4) Anal Apse-Fistül (6) Anal Kondilom(Siğil) (1)
Laserötesi Tedavi (83)Basur Muayenesi... (4)
Genel Anlamda... (8)Klasik Cerrahi Tedavi (4)
Basurum.com hakkında... (8)
1 ...6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ...22
Rumuz: Nalan - 62/K - Turkiye/Antalya - (Mesaj gönder) 06.08.09, 16:16
Merhaba
Yaklaşık 1 sene önce Sayın Doktorumuz Levent Tezcan Bey'e güvenip ameliyat olan hastalardan birisiyim. Ameliyattan bir ay sonra "Nalan Öğretmen" rumuzuyla teşekkürlerimi iletmiştim. Şimdi bu teşekkürüm daha da arttı. Çok şükür 10 seneye yakın süren bağırsak rahatsızlıklarımdan bir eser kalmadı.. Doktor Bey ile tanışıncaya kadar apandisit ve kasık fıtığı ameliyatları da olmuştum.. Maalesef sancılarım, sıkıntılarım devam ediyordu.
Diğer hastalar gibi hemen hemen aynı şikayetlerden muzdariptim: Tuvalete rahat çıkamama, sancılar, hafif kanamalar, acılı, ekşili v.s. yediğimdeki rahatsızlıklarım.. gibi. Sizler gibi bir gün internette hastalığımla ilgili araştırma yaparken Doktorumuzla tanıştım. Her yönüyle bana ve aileme güven verdiği için hemen ameliyata karar verdik. Gerekli tetkik ve teşhislerden sonra Basur ve Rektosel şikayetlerim bu ameliyatla giderildi. Şu an istediğimi yiyebiliyor, hiç bir ilaç, fitil v.s. kullanmadan rahatlıkla ve düzenli olarak tuvalete çıkabiliyorum. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmamda payı bulunan Sayın Doktorumuza tekrar teşekkürü bir borç bilirim. Sağlığımla birlikte, kaliteli bir dost da kazanmış olduk. Allah kullarına yine kullarıyla yardım eder. Karşıma Levent Bey gibi bir doktoru çıkaran Rabbime sayısız şükürler olsun. Sizlere yardımcı olabileceğim bir konu olursa çekinmeden yazabilirsiniz.. Sağlıklı, mutlu günler dilerim.. Emekli İngilizce Öğretmeni Nalan Şehirlioğlu-Alanya
Rumuz: fenerli 05.06.09, 19:43
02 Haziran 2008 tarihinde dr.levent tezcan tarafından ameliyat edildim. 1 yıldır hiç sorunsuz tuvalet ihtiyacımı gideriyorum.Tam 10 yıldır çektiğim acı bitti.bu hastalıktan müzdarip olanlar için şunu söylüyorum üşenme, erteleme,gecikme,dr.levent tek çare herkese sağlıklı günler diliyorum.
Rumuz: dogumgunu - 42/K - Turkiye/Bursa - (Mesaj gönder) 18.05.09, 17:11
Evet, ben de artık "basur mağdurlarındandım" diyebiliyorum. Çünkü 10.05.2007 tarihinde Levent Beyin LASERÖTESİ TEDAVİ şekli sayesinde kurtuldum ve hala da sorunsuz bir şekilde yaşıyorum.. İki yıl önce ameliyat olduğumu söylediğimde Niye oldun? Tekrarlıyormuş.. Olanlar hiç memnun değil..Üstünden biraz zaman geçsin, tekrarlar diyenler çok oldu.
13-14 yıldan beri basurumla yaşıyordum, daha doğrusu yaşamaya çalışıyordum. Tedavi olabilmek için birçok hastane ve doktor dolaştım. Aktarlar ise işin cabası... Kim ne söyledi ise uyguladım!.. Gerek ilaç tedavileri gerekse aktardan aldıklarım olsun geçici olarak belirli bir süre rahatlamama yardımcı oluyorlardı. Ancak hepsi o kadar, sonra tekrar başlıyordu. Son 6-7 yıldır ise tuvalete girmek ayrı bir dert, çıkmak ise ayrı bir dert olmuştu. Son aşamada olmam sebebiyle ameliyat bana birçok kereler önerilmişti. Malum ameliyat lafı bile çok korkutucu idi. Çünkü ameliyat olanların anlattıkları veya etrafımdakiler aracılığıyla duyduklarım hiç de hoş şeyler değildi. Kimse tavsiye etmiyordu.
Ancak bir gün internette dolaşırken Levent Beyin sitesine denk geldim. Sitede yazılanları okudukça yıllardır bu hastalığı çekmeme rağmen bilmediğim o kadar fazla şey olduğunu öğrendim ki bunlar bana daha önce hiç söylenmemişti. Bunun üzerine randevu alıp görüşmeye gittim. Mahremiyet duygularıma saygılı bir muayeneden sonra yaklaşık 2 saatlik bir anlatımla karşılaştım. Artık durumumun ne olduğunu? Tedavilerin amaçlarının ne olduğunu? Tedavilerin sonralarının nasıl olduğunu, artılarını ve eksilerini? Hepsini öğrenmiştim. Artık neyle karşı karşıya olacağımı biliyordum, korkmama gerek yoktu.
Böylece tedavi sürecim başladı. Ameliyat olduğum gece hastanede kaldıktan sonra ertesi günü evime döndüm. İlk tuvalete çıkışlarım tabi ki ağrılı oldu, ancak dayanılmayacak kadar değil. Hele eskisi gibi hiç değil. Hatta Doktor beyin önerdiği sıcak su oturma banyoları ile çok rahatlıyordum. Eve ziyaretime gelenleri bile ilk günlerde kapıda karşıladıkça hiç kimse ameliyat olduğuma inanamıyordu. İlk birkaç günden sonra tuvalet sonrası ağrılarım daha da azalmıştı.Hiç de anlatıldığı gibi olmadığını, LASERÖTESİ TEDAVİNİN farkını kendim yaşayarak, çevremdekiler ise görerek öğrenmiş oldular.
Ancak Levent Bey her ne kadar anlatmış olsa da çevremdekiler sayesinde hala kafamda ya sonrası nasıl olacak? Sorun yaşayacak mıyım? Tekrarlarsa?.. gibi sorular vardı.
İlk 6 ayımda her tuvalete girişimde bir korku içimi kaplıyordu. Ama nafile, çok rahattım. Sonunda bu korkumu da zamanla yendim. Çünkü bir şey olmuyordu ki
Evet, Doktor beyin de söylediği gibi damak zevki ağızda başlar, ancak çıkışta biter Ben damak zevkime yıllar sonra tekrar LASERÖTESİ TEDAVİ ile kavuştum
İki yıl geçmiş olmasına rağmen gönül rahatlığıyla hala hiçbir şey yok, bitti diyebiliyorum.
Ellerinize sağlık Levent Bey Teşekkürler
Rumuz: ankaralı 27.02.09, 14:52
herkese merhabalar öncelikle bende bu dertten muzdarip olduğumu belirteyim.ankarada yaşıyorum iş yoğunluğumdan dolayı bursaya muayene olmaya bir türlü gidemedim levent hocama muayene olamadım fakat levent hocam bana o kadar destek olduki gerek netten gerekse telefondan elinden geleni ardına koymadı netice olarak ben ankarada başka bir doktora ameliyat oldum ameliyat sonrası bazı sıkıntılarım oldu.ama sanki levent hocama ameliyat olmuşum gibi benim sorularımı cevapladı tavsiyelerde bulundu.levent hocama sizlerin huzurunda saygılarımı sunuyor çok teşekür ediyorum.
Rumuz: cuma 08.02.09, 13:34
HERKESE İYİ ,SAĞLIKLI GÜNLER DİLEYEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM. BİR AY ÖNCE LEVENT BEYE NET TEN BULDUĞUM ADRESİNDEN ULAŞTIM.GİTMEYE ÇEKİNDİĞİM MUAYENEHANESİNE GİTTİM. GERÇEKTEN BİZİMLE 2 SAAT İLGİLENDİ HEMOROİD KONUSUNDA BİZE MÜKEMMEL BİR SEMİNER VERDİ. MUAYENEMİ OLDUM. TEŞHİSİ KOYDU. GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR İNSAN DOKTORLUĞU VE İNSANLIĞI İLE DÖRT DÖRTLÜK BİRİSİ. BİZİ İKNA ETTİ BİZ KENDİSİNE GÜVENDİK VE AMELİYAT OLMAYA KARAR VERDİK. 29 OCAK 2009 DA AMELİYAT OLDUM ERTESİ GÜN HASTAHANEDEN AYRILDIK. AKLIMA GELMİŞKEN HASTAHANEDE AMELİYATIMA GİREN ANESTEZİ DOKTORUMUZA VE TÜM AMELİYAT EKİBİNE, HASTAHANEDE BİZİMLE ÇOK YAKINDAN İLGİLENEN TÜM HEMŞİRE VE HASTA BAKICILARA DA TEŞEKKÜRÜMÜ BORÇ BİLİYORUM. AMELİTATTAN SONRA BİR HAFTA GEÇTİ LEVENT HOCANIN TALİMATLARINA HARFİYEN UYDUM. KAFAMA TAKILAN BİR ŞEY OLDUĞUNDA KENDİSİNİ SAMİMİYETİNE DAYANARAK ÇEKİNMEDEM ARADIM. AMELİYATTAN SONRA ÇOK RAHATIM.TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM. HEM BASUR BELASINDAN KURTULDUM HEMDE İYİ BİR DOST EDİNMİŞ OLDUM. KENDİSİNE UZUN ÖMÜR DİLİYORUM Kİ İNSANLARA FAYDALI OLMAYA DEVAM ETSİN SAYGILARIMLA.
1 ...6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ...22
basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.